Turris MOX

Modulární síťové zařízení         

Turris OS 4.0

7. října 2019

Pátého října jsme na konferenci LinuxDays vydali novou verzi Turris OS 4.0. Tato verze, založená na OpenWRT 18.06, je důležitým milníkem v našem vývoji a jejímu vydání předcházely pečlivé přípravy a testování. Vyžadovala od nás od základu změnit postup, kterým nové verze vydáváme. Opustit zavedené metody představovalo mnoho práce. Během ní jsme však využili možnosti celý vývoj významně pročistit.

Z důvodu těchto změn zatím není možné některé funkce z verzí 3.X využít ve verzi 4.0. Novější verze 4.0, ve které teď probíhá hlavní vývoj, však již obsahuje další funkce, které na starších verzích 3.X nenajdete, například Nextcloud nebo Storage plugin s podporou více disků.

Novou verzi již používá Turris MOX a bude k dispozici i na nově vyrobených routerech Turris Omnia. Na automatické migraci z Turris OS 3.X stále pracujeme, již teď však můžete jednoduše přejít na verzi 4.0 pomocí manuálního přeflashování.

Turris Omnia

Více než jen router. Výkonné a bezpečné open source centrum vašeho domova i kanceláře. Nově se vyrábí ve stříbrném kovovém šasi a splňuje podmínky pro získání americké certifikace FCC.

Podpora

Máte Turris Omnia nebo Turris MOX a potřebujete s něčím pomoct? Nahlédněte do technické dokumentace, návodů, diskuzního fóra, případně kontaktujte zákaznickou podporu.