Novinky

Jak vypadají ransomware útoky Petya

28. června 2017

Posledních několik dní se internetem aktivně šíří ransomware  Petya/Petrwrap. Je to první větší útok, kdy můžeme využít nového dohledového centra se zaintegrovanými výstupy sběru dat z routerů Turris.

Číst dále

Turris OS 3.7 je venku!

26. června 2017

Práve jsme vydali novou verzi Turris OS, podívejte se, co je nového!

Číst dále

Oprava chyby v Samba sdílení

25. května 2017

V balíčku samba byla objevena nová zranitelnost, týkající se verzí 3.5 a výše. Tato chyba umožňuje útočníkovi spustit na zranitelném zařízení jeho škodlivý kód.

V tuto chvíli testujeme bezpečnostní záplatu této chyby pro routery Turris, zítra by měla být vydána.

Číst dále

Schnapps: jak pracovat se snapshoty

17. května 2017

Schnapps je nástroj pro správu snapshotů, což jsou snímky stavu operačního systému v daný okamžik v čase. Jak používat Schnapps na routerech Turris? Detaily zde

Nastavení záložního připojení přes LTE

4. května 2017

Jak na Turris Omnia nastavit připojení do režimu failover, kdy je primárně použito připojení přes WAN a v případě jeho výpadku je veškerý provoz směrován přes LTE? Návod je zde

Přijďte na Turris hackathon

26. dubna 2017

Chcete vyřešit něco, co vás trápí na Turrisech? Něco pro ně naprogramovat? Přijďte na náš programátorský hackathon 16.-17. června 2017. Detaily zde

Jak používat GPIO port v Turris Omnia

11. dubna 2017

Routery Turris Omnia jsou vybaveny GPIO konektorem. Jak jej používat? Přidali jsme podrobný návod

Další Turris? Omnia²!

1. dubna 2017

Nejnovější zprávy. Konečně jsme dokončili plány pro další generaci našeho routeru! Bude se jmenovat Turris Omnia² (čtěte Turris Omnia nadruhou).

Číst dále

Jak se zapojit do překladu rozhraní Foris

30. března 2017

Rozhraní routerů Turris vyvíjíme primárně v angličtině a češtinu používáme jako referenční lokalizační jazyk. Pokud chcete, můžete přidat rozhraní Turrisu v jakémkoliv jiném jazyce. Jak na to?

Návštěvníkům CeBITu se náš open source router líbil

28. března 2017

Byla to naše první účast na tak velkém veletrhu a rozhodli jsme se pro ni doslova na poslední chvíli. Chtěli jsme najít partnery a také router představit širší veřejnosti. 

Číst dále