Go back to news list

Město Bohumín

22. června 2021

Město Bohumín potřebovalo vyřešit výzvu týkající se poskytování stabilního a bezpečného internetového připojení s vysokou datovou propustností a to v městské knihovně a ve sportovně relaxačních areálech Bospor.

Pan Jiří Rozsypal, správce informačních technologií z Městského úřadu v Bohumíně říká: „Věděli jsme, že v Bohumíně potřebujeme řešit dlouhodobě automatické aktualizace, stabilitu připojení, bezpečnost a datovou propustnost routerů. Turris routery jsou pro tyto výzvy jednoznačným řešením a navíc jsou plně konfigurovatelné.

Routery Turris využíváme již mnoho let, od roku 2020 také nejnovější model Turris Omnia. Dělají přesně to, co potřebujeme. Jsou založené na open source softwaru a jejich výroba a vývoj probíhá v České republice.
V rámci vzájemné dlouhodobé spolupráce zasíláme Turris týmu tipy, postřehy a nápady pro vylepšování a rozšiřování funkcí. Díky lokální podpoře a plné konfigurovatelnosti jsme implementovali aplikační scénáře a vytvořili síťová připojení, které bylo nemožné realizovat s jinými produkty srovnatelné cenové kategorie.
To byly jedny z mnoha důvodů, proč jsme si platformu routerů Turris vybrali. S trochou nadsázky by se dalo říct, že díky průběžným a všudypřítomným aktualizacím Turrisu máme každý měsíc nový router. Šetříme tím jak veřejné finance, tak náš čas a úsilí."

 

V Turrisu usilovně pracujeme na pravidelném měsíčním vydávání aktualizací softwaru, které obsahují bezpečnostní vylepšení, aktualizace a nové funkce. Bezpečnostní funkce obsahují například dynamický firewall, který se aktualizuje průměrně několikrát za minutu nebo modul Sentinel obsahující informace o uniklých heslech, abyste se jich mohli vyvarovat.

V rámci nasazení routerů je možno zdarma využívat např. OpenVPN nebo Wireguard a samozřejmostí je take podpora Wi-Fi v duálních pásmech 2,4 GHz a 5 GHz.