Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / Turris jako TimeCapsule
- - Od Jiří Kunc Dne 2014-05-18 19:06
Pokud má někdo doma jabka a nechce se mu utrácet 8 tisíc za TimeCapsuli, tak zde je je návod, jak si z Turrisu udělat TimeCapsuli:

http://wiki.openwrt.org/timemachine

Samozřejmě např. volsizelimit si upravíte dle velikosti svého disku a v avahi-daemon.conf je toho potřeba více.
Já mám toto:

[server]
host-name=TimeMachine
#domain-name=local
use-ipv4=yes
use-ipv6=no
check-response-ttl=no
use-iff-running=no
allow-interfaces=br-lan
deny-interfaces=eth2

[publish]
publish-addresses=yes
publish-hinfo=yes
publish-workstation=no
publish-domain=yes
#publish-dns-servers=192.168.1.1
#publish-resolv-conf-dns-servers=yes

[reflector]
enable-reflector=no
reflect-ipv=no

[rlimits]
#rlimit-as=
rlimit-core=0
rlimit-data=4194304
rlimit-fsize=0
rlimit-nofile=30
rlimit-stack=4194304
rlimit-nproc=3

A pozor, u toho jsem se trochu zaseknul: služba dbus musí běžet, jinak se avahi-daemon nespustí. Už jsem se to pokoušel rozběhnout na routeru Netgear WRT3500, a tam to bylo naopak. Ale tam jsem měl optware a bohužel tam nebyla podpora pro přimountování disku naformátovaného na hfsplus, takže to tím pádem nedopadlo.
Nadřazený - - Od jakubskrz Dne 2014-10-11 16:40
Chtěl bych poděkovat za návod a hlavně za ukázku toho, k čemu lze Turris využít, netušil jsem, že si doma můžu takhle lehce udělat TimeCapsuli :lol:

Jen se mi to nepodařilo zprovoznit s diskem formátovaným na HFS+, po restartu se nikdy sám nepřipojil a musel jsem ho přimountovat ručně. Použil jsem tedy ext4 a nyní vše funguje, jak má.
A dbus jsem nespouštěl, stačilo do avahi-daemon.conf přidat do sekce server toto: enable-dbus=no :wink:
Nadřazený - - Od Jiří Kunc Dne 2014-10-11 18:01
No já mám po spuštění toto: mount -t hfsplus /dev/sda2 /mnt/TimeMachine/
Ale je pro mne nová informace, že to funguje i s ext4. Myslel jsem, že na TimeMachine musí být souborový systém HFS+. No tak asi ne :-)
Nadřazený - - Od Mira.S Dne 2014-10-11 18:29 Upraveno 2014-10-11 18:31
No řekl bych, že pokud ten disk budete používat jen vzdáleně přes Turris tak ext4 nevadí, jen si jeho obsah nepřečtete na jabku pokud by jste ho připojili přímo.

BTW: už v tom příspěvku na openwrt píší, že připojují disk silou
option options  force,rw,sync
Nadřazený - Od jakubskrz Dne 2014-10-11 18:47
Volbu force jsem zkoušel, ale nějak mi to nepomohlo, fungovalo pouze ručně zavolat příkaz mount. Možná mohl být problém v tom, že na disku byly dvě partitions, nevím..
Každopádně, po zprovoznění s využitím ext4 jsem po jádru problému přestal pátrat. Problém, jak získat z ext4 disku zálohu do Macu mě bude stejně zajímat jen v případě, že by se pokazil Turris, což se snad nestane :) A kdyby, tak snad vypomůže nějaké PC + GParted
Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / Turris jako TimeCapsule

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill