Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Průzkum veřejného mínění / Turris Omnia NAS Edition (uzamčeno)
- Od Mulat Dne 2015-11-01 19:59
Kdyz uvadite novy turris jako chytry centrum domova, mohli byste nabidnout verze z moznosti pridani  2x HDD do case routeru.
- Od honzakrivohlavy Dne 2016-03-08 22:43
Má li být Turris bezpečný, pak by i NAS měl být trochu jinak řešený, než je konvenčně běžné.
Neviděl bych to na dva běžné HDD do krabice, ale spíš na chytrý, hardwarově nastavitelný USB hub. Ten by připojoval k NASu několik různých USB HDD v hardwarem přednastavených (zvolených) intervalech. S tím by se spouštěly i předprogramované operace s daty (vzájemné mezidiskové přesuny). V jednu chvíli by tak nebyly připojeny víc než dva disky. V případě útoku na data by alespoň jedna ze záloh zůstala hardwarově oddělena a tím uchráněna. Schema by mohlo být: 24 hodinových přírůstkových záloh, 7 denních přírůstkových záloh, 5 týdenních přírůstkových záloh, 12 měsíčních image disků a případně i několik půl roku vzdálených image disků z minulých let.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Průzkum veřejného mínění / Turris Omnia NAS Edition (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill