Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Problémy s DNS
- Od stibi Dne 2014-09-17 19:00
Ahoj,
zrovna jsem změnil poskytovatele připojení, nyní využívám místního WiFi providera. Nevím jestli je to jen shoda náhod, ale moc si internetu neužívám, protože se na půlku webů nedostanu :(
Tuším problém v DNS, ale nejsem schopen pořádně najít opravdovou příčinu, nebo jestli je to problém na mé straně, nebo u providera.

Vyzkoušel jsem myslím většinu tipů, které jsem tady na fóru našel, v souvislosti s DNS.

* V unbound jsem vypnul upstream_forward, žádná změna.
* Zkusil jsem váš (193.29.206.206@443) resolver, žádná změna.
* Zkusil jsem WAN vnutit DNS server, taky nic.
* Zkusil jsem tu věc s délkou UDP paketů a Cisco routery…nope.
* Musel jsem unbound vypnout ipv6, jinak jsem měl log plný:
2014-09-17T17:41:03+02:00 notice unbound[]: [6532:0] notice: remote address is 2001:500:2f::f port 53


Nedostanu se například na turris.cz, dostanu se na getpocket.com.
Nepomůže ani nastavit si na klientovi v /etc/resolv.conf vlastní DNS servery.

Někdo ještě nápad, co zkusit? Na co se ptát providera, jestli něco dělá s komunikací na portu 53?
- Od stibi Dne 2014-09-17 22:20
Hm, tak možná to není problém Turrisu/OpenWRT. Restartoval jsem ten jejich přijímač, Mikrotik, nebo co v té krabici mají a připojení funguje zatím bez problémů.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Problémy s DNS

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill