Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Moje vyuziti senzoru
- Od fojtp Dne 2015-08-06 10:46 Hlasů 1
Plan Jablotron Gadgets vyuziti:

AC88 - 1x ovladani obehoveho cerpadla TUV (vratka) - spousteni v dane casy na 60sec, druha zasuvka nevyuzita z duvodu "omezeni" protokolu
AC-82 - 1x vystup ovladani topeni - spinani kotle + otevreni ventilu do podlahy, druhy vystup nevyuzity z duvodu "omezeni" protokolu
JA-80L - mozna pro pipnuti u zmen stavu
JA-81M - 1x vstup pro signalizaci ze stavajici EZS - stav zakodovano / nezakodovano (v pripade zakodovano se nebude spoustet obehove cerpadlo TUV)
JA-82SH - detekce pracky a susicky (stoji na sobe), susicka ma specificky interval po dojeti programu
JA-83M - 1x detekce vetrani na okne, 1x detekce vetrani na dverich
JA-83P - 1x u umyvadel v hlavni koupelne - detekce osob mimo casy obehoveho cerpadla (spusteni obehoveho cerpadla, ulozeni do databaze + uceni z historie kdy cerpadlo zapinat), druhe cidlo zatim nevyuzito
JA-85ST - kotelna
RC-86K - 1x druha koupelna - moznost zapnuti obehoveho cerpadla, druhy ovladac "pradelna" (PT1 - zapnuti informovani o dojeti pracky SMS, PT2 - zapnuti informovani o dojeti pracky pipnutim sirenou, LT1 - zapnuti informovani o dojeti susicky SMS, LT2 - zapnuti informovani o dojeti susicky pipnutim sirenou)
TP-82N - vytapeni

propojeni + "zbytek":
Jablotron Dongle (Turris) --> MQTT
meteostanice --> MQTT
KODI --> MQTT
Kotel (OpenTherm) --> MQTT
Vzduchotechnika (Modbus?)
MQTT --> OpenHab (RaspberryPi)
OpenHab klienti --> KODI, 2x mobil, 1x tablet
teploty v mistnostech - 1wire nebo Arduino (Funky v3 RFM69CW)
S0 elektromer - asi Arduino (Funky v3 RFM69CW)
impulzy plynomer - asi jazyckove rele + Arduino (Funky v3 RFM69CW)
vyska hladiny v nadrzi na destovku - asi senzor tlaku + Arduino (Funky v3 RFM69CW)

funkcni:
- spinani obehoveho cerpadla ve stanovene casy (resi OpenHab)
- stavy baterek z cidel v OpenHabu
- stavy z obou cidel JA-83M v OpenHabu
- stav termostatu (aktualni, nastavena)
- vystup z meteostanice do OpenHabu

co me jeste napadne tak pripisu
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Moje vyuziti senzoru

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill