Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / unbound: failed to prime trust anchor -- DNSKEY rrset is not
- - Od budulinek Dne 2016-07-30 01:21
Dobrý den,
mám problémy s unbound. Háže mi to tyto chyby a nefunguje překlad adres:

info unbound[]: [3914:0] info: failed to prime trust anchor -- DNSKEY rrset is not secure . DNSKEY IN

notice unbound[]: [10498:0] notice: sendto failed: Permission denied

dnsmasq zdá se funguje, takže jsem dočasně vypnul unbound a jedu pouze na dnsmasq

Předem děkuji za radu!
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2016-08-02 09:50
Tohle obvykle znamená forwardování na nekompatibilní DNS server poskytovatele. Zkuse forwardování vypnout.
Nadřazený - - Od budulinek Dne 2016-09-09 22:25
Dobrý den,
Tak vyřešeno. Pokud mám zapnuté forwardování, tak DNS nefunguje  a hází to chybu:

info: failed to prime trust anchor -- DNSKEY rrset is not secure . DNSKEY IN

pokud forwardování vypnu, internet funguje, ale log je zaplněný chybami:

notice: sendto failed: Permission denied
notice: remote address is 2001:500:84::b port 53


Pomohlo vypnutí ipv6:

/etc/unbound/local.conf

do sekce server:

do-ip6: no
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2016-09-12 14:18
Jedná se o naprosto neškodná hlášení, která nemají žádný vliv na funkci. Vypínání podpory IPv6 v Unboundu není nutné.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / unbound: failed to prime trust anchor -- DNSKEY rrset is not

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill