Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / MiniDLNA - problém po update na Turris OS 3.0
- - Od rubep Dne 2016-06-01 16:13
Dobrý den,

ačkoli jsem již identický dotaz vznesl v jiném vlákně, domnívám se, že takto to bude přehlednější.

Od update na Turris OS 3.0 mám následující problém se službou miniDLNA: Naindexuje pouze jeden soubor a to 1. soubor z 1. podadresáře 1. adresáře. Zkoušel jsem několikrát i tovární nastavení a vždy nastavení od nuly, ale se stejným výsledkem.

V LUCI vše běží (Služba miniDLNA je aktivní, poskytuje 0 audio, 1 video a 0 obrázkových souborů); podívám-li se přes port 8200, vidím pouze 1 video file, který je bez problémů dostupný i na TV.

Ffmpeg je nainstalovaný, ale nevidím jej v init skriptech (?) ... Koukal jsem též na konfiguraci DLNA, ale zdá se být v pořádku.

Máte prosím někdo tip, kterým směrem se obrátit?

Děkuji
Nadřazený - - Od TomD Dne 2016-06-01 17:14
Zkusil bych pustit z prikazove radky...

/usr/bin/minidlna -f /tmp/minidlna.conf

nebo full reindex souboru

/usr/bin/minidlna -R

pres ps jde videt jestli neco dela...muj disk se indexuje dlouho...

ps | grep minidlna

pripadne smazat nebo prejmenovat index soubor.
Nadřazený - - Od rubep Dne 2016-06-01 21:15
Takže bohužel opet bez úspěchu.

Zkoušel jsem
killall -9 minidlna,
/usr/bin/minidlna -f /tmp/minidlna.conf

i

/usr/bin/minidlna -R, ale žádná změna - "Služba miniDLNA je aktivní, poskytuje 0 audio, 1 video a 0 obrázkových souborů." (opět stejný soubor ve stejném adresáři)
Nadřazený - - Od JohnyRi Dne 2016-06-01 22:29
Ahoj,
je to jen nástřel velmi naslepo, ale napadlo mě zkontrolovat oprávnění.
Možná je to až příliš triv :-D
Nadřazený - - Od rubep Dne 2016-06-01 23:07
Pod Turris OS 2.8 MiniDLNA běhalo zcela bez problémů. Vše se "rozsypalo" s přechodem na OS 3.0  ==>  Oprávnění by měla být OK, navíc jsem do nich nesahal.

Pocitově mám podezření na chybu někde kolem ffmpeg - v init skriptech jej nevidím a ani nevím jak jej zkontrolovat. Ale je to pouze pocit. Reinstalace ffmpeg nepomáhá a mně jaksi došly nápady.
Nadřazený - Od rene.kliment (>) Dne 2016-06-02 05:07
Ffmpeg je knihovna, která v init skriptech nemá co dělat.
Nadřazený - - Od commar (>>) Dne 2016-06-02 07:11
Jak vůbec vypadá /etc/config/minidlna?
Zkuste ho sem dát...
Nadřazený - - Od rubep Dne 2016-06-02 07:25
Obsah /etc/config/minidlna je následující:

config minidlna 'config'
  option port '8200'
  option db_dir '/var/run/minidlna'
  option log_dir '/var/log'
  option inotify '1'
  option notify_interval '900'
  option serial '12345678'
  option model_number '1'
  option root_container '.'
  option album_art_names 'Cover.jpg/cover.jpg/AlbumArtSmall.jpg/albumartsmall.jpg/AlbumArt.jpg/albumart.jpg/Album.jpg/album.jpg/Folder.jpg/folder.jpg/Thumb.jpg/thumb.jpg'
  option friendly_name 'Turris DLNA'
  list media_dir '/mnt/sda1_NAS'
  option enabled '1'
  option interface 'br-lan'
Nadřazený - - Od commar (>>) Dne 2016-06-02 08:03 Upraveno 2016-06-02 08:06
Tady je můj, mám minidlna funkční...

config minidlna 'config'
  option port '8200'
  option inotify '1'
  option notify_interval '900'
  option serial '12345678'
  option model_number '1'
  option root_container '.'
  option album_art_names 'Cover.jpg/cover.jpg/AlbumArtSmall.jpg/albumartsmall.jpg/AlbumArt.jpg/albumart.jpg/Album.jpg/album.jpg/Folder.jpg/folder.jpg/Thumb.jpg/thumb.jpg'
  option interface 'br-lan'
  option presentation_url '10.0.0.1:8200'
  option friendly_name 'DLNA server'
  option db_dir '/mnt/nas/folder/db'
  option log_dir '/mnt/nas/folder/log'
  list media_dir 'P,/mnt/nas/FOTO'
  list media_dir 'A,/mnt/nas/AUDIO'
  list media_dir 'V,/mnt/nas/XBMC'
  option enabled '1'


Nevím jestli to může ve vašem případě mít vliv, ale zkuste definovat kde je co uloženo, list media_dir a změnit umístění databáze a doplnit option presentation_url

Nakonec
/etc/init.d/minidlna enable
/etc/init.d/minidlna start


A mrkněte se sem: https://wiki.openwrt.org/doc/uci/minidlna

Víc mě nenapadá... Mě to doma jede, myslím že verzí 3.0 to nebude...

EDIT: A co je v minidlna.log?
Nadřazený - - Od rubep Dne 2016-06-02 09:06
Tonoucí se stébla chytá - vyzkoušel jsem vše, ale bohužel výsledek je opět neslavný.

- zadal jsem                                            option presentation_url=
- zadal jsem pro každý adresář na disku    list media_dir=V,/mnt/sda1_NAS/...
- databázi i log soubor jsem přesunul na ext. disk
- pro jistotu nejen restart služby, ale i celého routeru

... a nic. Vidím stále pouze 1 soubor (video), ačkoli jsou na disku mimo video též audio soubory.

Vracím do původního stavu - log vypadá následovně (zdá se mi, že normálně)

[2016/06/02 10:02:06] minidlna.c:1026: warn: Starting MiniDLNA version 1.1.4.
[2016/06/02 10:02:06] minidlna.c:355: warn: Creating new database at /tmp/run/minidlna/files.db
[2016/06/02 10:02:06] minidlna.c:1065: warn: HTTP listening on port 8200
[2016/06/02 10:02:06] scanner.c:726: warn: Scanning /mnt/sda1_NAS
Nadřazený - - Od commar (>>) Dne 2016-06-02 10:20
A na tom disku to máte jak? Já mám každý video soubor extra v adresáři, popř. u toho titulky.
Bez problémů to bere Raspberry s KODI ale i iPad2 v VLC.
Naindexuje mi to mp3ky, videa i fotky, databáze má asi 48MB.
Nadřazený - - Od rubep Dne 2016-06-02 10:55
Je pravda, že takto to řešené nemám. Jelikož připojená TV Philips není nejrychlejší a každá další úroveň adresářů je utrpením, snažil jsem se o co "nejplošší" strukturu, která pak vypadá následovně:

\Dir_x\Dir_xy\soubory     vyjimečně     \Dir_x\Dir_xy\Dir_xyz\soubory

Dosud (před změnou OS) to indexovalo bez problémů avi, mkv, mp4 i mpg a audio, takže ve struktuře by problém být neměl. S titulkama též nebyl problém.

Databáze je prázdná a má pouze cca 72kB.
Nadřazený - - Od Pepe (>) Dne 2016-06-02 11:02
V gitlabu je možné vidět, že na tom bude Turris team pracovat :-)
Nadřazený - Od rubep Dne 2016-06-02 11:26
Hmm, díky. Toto asi vysvětluje vše. Budu čekat na upgrade :smile:
Nadřazený - - Od Romans Dne 2016-06-10 07:37
Mám stejný problém, neindexuje to některé soubory. Aktuálně mám zaindexován jeden mkv soubor. Zkoušel jsem odstranit diakritiku, mezery z názvů, velká malá písmena, nic nezabírá, prostě další soubory nechce zaindexovat. Zkoušel jsem jak soubory dávat přímo do rootu tak do podadresářů - bez výsledků. Zkoušel jsem minidlna 1.5 z trunku včetně ffmpeg z https://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/mpc85xx/generic/packages/packages/ ale výsledek byl, že minidlna končil na segmentation fault a musel jsem to downgradovat zpět. Zkoušel jsem měnit oprávnění na soubory i přes to, že mi minidlna běží pod rootem - beze změny. Příkaz opkg list-upgradable nevrací žádný balíček k upgradu.
Domnívám se, že mi to končí na tom, že to pro různé formáty nemá kodeky a problém je v tom ffmpeg, když kouknu do závislosti balíčku minidlna:
root@turris:~# opkg status minidlna
Package: minidlna
Version: 1.1.4-2
Depends: libc, libpthread, libexif, libjpeg, libsqlite3, libffmpeg, libid3tag, libflac, libvorbis, libuuid
Status: install user installed
Architecture: mpc85xx
Conffiles:
/etc/config/minidlna e47c80fa083d08aaefc3d03267bc227f3d808f6615880ad0b29327fe17dc4b92
Installed-Time: 1465483009

root@turris:~# opkg list-upgradable
root@turris:~# opkg status minidlna
Package: minidlna
Version: 1.1.4-2
Depends: libc, libpthread, libexif, libjpeg, libsqlite3, libffmpeg, libid3tag, libflac, libvorbis, libuuid
Status: install user installed
Architecture: mpc85xx
Conffiles:
/etc/config/minidlna e47c80fa083d08aaefc3d03267bc227f3d808f6615880ad0b29327fe17dc4b92
Installed-Time: 1465483009

Nepomůže ani reinstalace závislých balíčků:
opkg install libpthread libexif libjpeg libsqlite3 libffmpeg libid3tag libflac libvorbis libuuid minidlna ffmpeg --force-reinstall

Když do adresáře kde je media_dir nahraji jeden soubor tak se mi zobrazí, když jich tam nahraji více, tak se zobrazí třeba dva, ale ostatní jsou ignorovny, když tam nahraju ještě větší množství dat tak už se nezobrazí nic. Stejně tak adresáře se nezobrazují. Když kouknu do pomocí htopu na procesy tak systém nic nedělá, rozhodně nescannuje media_dir, tam se to někde zakousne.
Chová se to tak, že se to zasekne při indexaci na nějakém souboru - asi typu souboru a nepokračuje dále, tudíž se nevytvoří db.
Nadřazený - Od rubep Dne 2016-06-10 08:51 Upraveno 2016-06-10 10:35
Předevčírem jsem zkusil nainstalovat mididlna i ffmpeg z https://api.turris.cz/openwrt-repo/turris-nightly/packages/turrispackages/ a vše se rozeběhlo a naindexovalo jak má. Na připojené TV vidím všechny mm soubory, zkusil jsem přehrát z každého typu kousek, zdá se, že Turris team chybu již nalezl a úspěšně odstranil - díky, vše je, zdá se, OK.

Rád bych se zeptal, poněkud mimo téma, na jinou věc ohledně miniDLNA - trankódování. Mám TV, který přehraje pouze omezený počet standardů a často skončí hláškou "tento formát není podporován". Existuje nějaká možnost řešení pro Turris/miniDLNA? Zahlédl jsem již postarší zmínky (https://www.phoronix.com/forums/forum/software/desktop-linux/32625-minidlna-transcode-dlna-server-announcement nebo https://sourceforge.net/p/minidlna/patches/32/), ale zda je to použitelné a jak netuším.
Nemáte někdo zkušenosti?
Nadřazený - - Od Pepe (>) Dne 2016-06-10 09:00
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2016-06-10 09:16
Dobrý den

Ale nenechte se zmást. Opraveno ano, vydáno ještě ne :-(.
Nadřazený - - Od PiTRiS Dne 2016-06-22 13:30
Na kdy je plánováno vydání? Včera jsem nastavoval miniDLNA a skončil jsem se stejným problémem a to 0 zindexovanými soubory (podotýkám, že samba jede v pořádku).
Zkoušel jsem i výše zmíněnou instalaci balíčků miniDLNA a ffmpeg z daného odkazu, bohužel ani to nepomohlo a stále se nic neindexovalo :(
Nadřazený - - Od Romans Dne 2016-06-23 10:15
Bacha u toho ffmpeg, je tam více těch balíčků a musíš nainstalovat ten správný. ffmpeg-full nebo libffmpeg-full tak nějak se to jmenovalo.
Nadřazený - Od PiTRiS Dne 2016-06-23 10:54
jj, už jsem na to přišel, psal jsem to komplet do druhého postu:
https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=9928#pid9900
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / MiniDLNA - problém po update na Turris OS 3.0

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill