Turris OS

Operační systém všech Turris zařízení.
Poznejte všechny jeho výhody.

Pyramida výhod Turris OS a OpenWrt

Postaven na OpenWrt

Turris OS stojí na základech populární Linuxové distribuce OpenWrt. Od prvního do posledního znaku kódu je open source – vyvinut a kontrolován mnoha profesionály z celého světa.

Automatické aktualizace

Na rozdíl od většiny jiných routerů dostávají všechna zařízení s Turris OS automatické aktualizace hlavních částí systému po celou dobu své životnosti.

Snadné nastavení

Turris síťová zařízení lze konfigurovat v uživatelsky přívětivém webovém rozhraní reForis, které obsahuje i průvodce počátečním nastavením. Narozdíl od předchozí verze Foris se může reForis pochlubit moderními technologiemi, jako jsou třeba Bootstrap, React a Flask.

Změřte si kvalitu internetového připojení

NetMetr, speciální nástroj, ale také součást rozhraní reForis, umožňuje získat o internetovém připojení informace, jako jsou rychlost stahování a nahrávání a doba odezvy. Umožňuje i nastavit časy automatického spuštění.

Mějte pod kontrolou online aktivitu svých dětí

Přes reForis lze snadno ovládat i další užitečný nástroj – PaKon, který umožňuje sledovat aktivitu vybraných zařízení ve vaší síti.

Backup icon
Zálohujte si stav operačního systému
Schnapps je nástroj pro správu snapshotů (snímků stavu OS). Snapshoty se hodí, když například plánujete provádět větší změny v nastavení systému. Zároveň se automaticky vytvářejí při každé aktualizaci OS a periodicky jednou týdně.

Na bezpečnosti záleží

Zámek dveří, PIN, bezpečnostní pásy, alarm, TURRIS,...
Lidé už si zvykli chránit své zdraví a majetek. Je čas zaměřit se na ochranu informací.

Turris Sentinel – noční můra hackerů

Turris Sentinel je systém shromažďující data z tisíců sond po celém světě. Tyto sondy odesílají informace o podezřelém provozu na centrálu Turris. Zde jsou informace analyzovány a rozpoznány reálné útoky. Poté práci přebírá Dynamický Firewall.
Data shromážděná systémem Turris Sentinel najdete na view.sentinel.turris.cz.

45 000+ útoků

je denně cíleno na každý router

4 000~ aktualizací

je denně zasláno z centrály Turris na každé Turris zařízení.

2 sekundy

stačí Turrisu na rozpoznání útoku a zaslání bezpečnostní aktualizace.

Dynamický Firewall – ochránce lokální sítě

Dynamický Firewall přichází na řadu ve chvíli, kdy Turris Sentinel rozpozná útok. Potřebná bezpečnostní záplata je automaticky vytvořena a zaslána na všechna zařízení Turris. Celá vaše lokální síť, často obsahující zařízení s žádným nebo zastaralým firewallem, je tak chráněna.

Nepostradatelná VPN

S virtuální privátní sítí je pro všechna vaše zařízení připojená k internetu zajištěna vyšší anonymita a bezpečnost. Turris zařízení dokáží plnit obě funkce – roli VPN klienta i VPN serveru.

WireGuard VPN

WireGuard - skvělé řešení VPN, které je v systému Turris OS samozřejmě podporováno. V současné době není jeho nastavení tak snadné jako u OpenVPN, ale pokud se trochu vyznáte v sítích, nebude to pro vás žádný problém. Na YouTube máme návod, který vám pomůže s rychlým nastavením.

Ochrana firemních dat

Funkce VPN klienta umožňuje společnostem zabezpečit citlivá data, i když jejich zaměstnanci pracují z domova. Administrátor na zařízení jednoduše přednastaví připojení do firemní sítě a zaměstnanec ho doma už jen spustí. Výhodou je možnost takto připojit více zařízení v domácnosti bez nutnosti nastavovat VPN pro každé zvlášť.
Home office icon
HaaS logo

HaaS – Honeypot jako služba

S Turris OS se můžete také snadno připojit k projektu HaaS, který nabízí honeypoty jako veřejně dostupnou službu. Speciální software simuluje operační systém a dovoluje útočníkovi provádět příkazy a stahovat malware. Vy jste tak chráněni a HaaS může analyzovat chování útočníků za účelem zvyšovat bezpečnost.