Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / HW Raid (uzamčeno)
- - Od Kari95 Dne 2016-07-17 13:06
Ahoj,
chtěl bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti z něčím podobným http://www.ebay.com/itm/Mini-PCI-Express-to-SATA-iii-3-0-2-Port-RAID-Controller-Adapter-Card-Support-6Gb-/282020924668?hash=item41a9c1ccfc:g:a~cAAOSw3v5XIy46 nebo obecně s chipsetem ASM1061R. Chtěl bych si zprovoznit RAID1. Hlavně by mně zajímalo, jestli to bude podporovat hd-idle (nevím jestli není jen pro usb).
Předem díky za pomoc
Nadřazený - Od miska Dne 2016-07-18 07:58
Omnie pouziva ASM1061 bez toho R. Nevim jestli bude fungovat v Turrisu, ale osobne bych se toho HW RAIDu docela bal. Normalne kdyz ma clovek HW RAID v PC na pridavny karte, tak se pri bootu objevi moznost nastavit RAID a vlezt to neceho jako BIOS od toho radice. Trochu bych se bal, jak se to bude ovladat a nastavovat na Turrisu, kdyz to precijen bootuje trochu jinak.
Nadřazený - - Od Filip Vyskočil Dne 2016-07-19 11:16
Myslím, že pseudo HW raid nemá na linuxu oproti SW raidu žádnou výhodu.
hd-idle mi přes ASM1061 funguje, ale raidu jsem nezkoušel.
Nadřazený - Od linker Dne 2016-07-19 11:40
Mate pravdu. Pri HW raid nikto nevie ako je ten firmware implementovany a ake ma chyby. Pri rozpadu pola ste okamzite a nevratne bez dat. Pri SW raid su dostupne zdrojaky a je teoreticky mozne z toho dostat aspon nejake data.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / HW Raid (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill