Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nemam v nabidce zalozku Služby - co stim ?
- - Od tripx Dne 2014-05-07 16:11
Ahoj mam dotaz , chtel jsem si zprovoznit USB tiskarnu. V startupu mam povoleno p910nd  ale v hlani liste jak ja styv system sit odhlasit nemam polozku sluzby abych si mohl tiskarnu nakonfigurovat. Poradi prosim nekdo co stim ? diky vsem
Nadřazený - Od tripx Dne 2014-05-07 16:16
- - Od tripx Dne 2014-05-07 16:03
Ahoj mam dotaz , chtel jsem si zprovoznit USB tiskarnu. V startupu mam povoleno p910nd  ale v hlani liste jak ja styv system sit odhlasit nemam polozku sluzby abych si mohl tiskarnu nakonfigurovat. Poradi prosim nekdo co stim ? diky vsem
Nadřazený - Od pecco Dne 2014-05-07 16:14
Zdravím.
Taky se připojuji k dotazu.
Nikde nemůžu najít záložku "Služby"
Nadřazený - Od tripx Dne 2014-05-07 18:07
Tak služby sice stále nevidím, ale tiskárna již jede.
Kamarád mi pomohl službu p910nd nastavit ručně.
Pomoci vi /etc/config/p910nd upraven config:

cat p910nd
config p910nd
        option device        /dev/usb/lp0
        option port          0
        option bidirectional 1
        option enabled      1


pak se nastartovala služba:
/etc/init.d/p910nd start

v proceses "ps" nyn9 běží:
{p910nd} /usr/sbin/p9100d -b -f /dev/usb/lp0 0
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-05-08 11:00
Může to být tím, že jste router na konci instalace nerestartoval - hodně služeb se instaluje až s prvním updatem. Teoreticky by na to měl upozornit průvodce ve Forisu, pokud jste měl v době instalace funkční připojení k internetu. Jinak to může být způsobeno i nefunkčním updaterem, pokud byste měl nějak špatně nakonfigurovaný router, v tom případě by se ale zřejmě ani nepodařilo ho zaregistrovat. U Vašeho jména tady fóru nevidím ikonku routeru, takže mám podezření i na to.
Nadřazený - - Od pecco Dne 2014-05-08 11:26
Router jsem restartoval několikrát.
Update proběhlo v pořádku.
Jsem zaregistrovaný a router odesílá data.
A záložku "Služby" stále nemám !!!
Co s tím?
Nadřazený - - Od horada (>) Dne 2014-05-08 18:44
Asi moc neporadím... ale možná to někoho někam nasměruje...
Co se vám otevře po změně konce adresy na /admin/services?
http://ADRESATURRISU/cgi-bin/luci/;stok=NEJAKYHASH/admin/services

Případně já mám v dané sekci následující položky:
/admin/services/ddns
/admin/services/hd_idle
/admin/services/p910nd
/admin/services/tinyproxy
/admin/services/minidlna
/admin/services/samba
/admin/services/transmission
/admin/services/upnp
Nadřazený - Od jackhat Dne 2014-05-17 14:38
Mám stejný problém, a mě to píše:

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute firstchild dispatcher target for entry '/admin/services'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:712: The requested node contains no childs, unable to redispatch
stack traceback:
  [C]: in function 'assert'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>
- - Od tripx Dne 2014-05-08 04:48
Stale ovsem cekam od nekoho kompetentniho proc tam nemam SLUZBY ? JA linuxu nerozumim a kamarad nema cas aby mi neco instaloval a nastavoval.
Jak mam tedy vyresit abych SLUZBY mel normalne viditelne ? Diky za pomcoc
Nadřazený - Od igracek Dne 2014-05-08 21:19 Hlasů 1
ahoj,

v Luci/System/Software si doinstaluj balicek luci-app-p910nd

staci to zadat do policka "Stáhnout a nainstalovat balíček:" a dat ok.

taky jsem zalozku sluzby nemel...
- - Od Michal Vaner (>>) Dne 2014-05-13 16:06 Hlasů 2
Tak za nepřítomnost lišty pravděpodobně může poněkud hloupá chyba.

Popis chyby
V minulých verzích updateru nebyl soubor /etc/config/updater označený jako konfigurační soubor. To vedlo k tomu, že se při updatu přepisoval. V nové verzi to bylo opravené. Ale to zase způsobilo, že odmítá přepsat původní soubor, načtený z výchozího image, který ještě neobsahoval žádné seznamy rozšiřujícího software. Takže je to prázdné.

Problém se vyznačuje tím, že postihne jen nově nainstalované/resetované routery, takže si toho nikdo z nás nevšiml.

Co s tím
Jedna z možností je počkat, než problém opravíme a probublá to kontrolou a poté se to dá do pořádku samo.

Druhá možnost je zařídit, ze v /etc/config/updater bude následující obsah a poté pustit updater.sh -n (nebo počkat na nejbližší celou hodinu). Možná to bude chtít restart, aby se záložky objevily.
config pkglists pkglists
  list lists 'luci-controls'
  list lists 'nas'
  list lists 'printserver'
  list lists 'netutils'
Nadřazený - - Od Petr Jochman Dne 2014-05-14 00:08 Upraveno 2014-05-14 00:26
Zdravím,
mam nový router a jsem take postizen... nemam v menu záložku sluzby.
Co je vni? O co jsem ochuzen ?

Rad bych vsechno vyskoušel a že je něco předemnou skryto je flustrujici :-)

UPDATE:
Tak jsem vyskoušel postup od Michala
Co s tím
Jedna z možností je počkat, než problém opravíme a probublá to kontrolou a poté se to dá do pořádku samo.

Druhá možnost je zařídit, ze v /etc/config/updater bude následující obsah a poté pustit updater.sh -n (nebo počkat na nejbližší celou hodinu). Možná to bude chtít restart, aby se záložky objevily.

config pkglists pkglists
  list lists 'luci-controls'
  list lists 'nas'
  list lists 'printserver'
  list lists 'netutils'


A mam zcela jiný router, nejenom menu sluzby ale i dvojnásobek voleb ve Stav, Sit ... a nove menu Statistiky ...
hmm
Nadřazený - Od Yarda_cz Dne 2014-05-17 21:16
Musím taky poděkovat, opravdu jednou tolik nabídek :fat: V celou hodinu se nainstalovalo plno nových věcí.
Nadřazený - Od jackhat Dne 2014-05-17 15:09
Funguje, dik
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Nemam v nabidce zalozku Služby - co stim ?

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill