Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Problém s routrem od cca 7:45hod.
- - Od MilanMr Dne 2014-06-13 06:58 Upraveno 2014-06-13 07:24
Projevilo se to: z ničeho nic se nelze dostat na některé webové stránky. Chtěl sjem zjistit co se děje, ale ani na router se nemohu dostat.
Plánuji restart routeru zmačknutím tlačítka za cca 30minut. Nějaké nápady? Nakonec neudělal a není třeba.

Zabralo: vypojit router od napájení, počkat 1 - 2 minuty a zdá se že zase vše jde.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-06-13 07:45
Může to být cokoli. Když nedáte příklad stránek které fungují a příklad stránek které nefungují, těžko někdo poradí.
Nadřazený - - Od MilanMr Dne 2014-06-13 14:05
Nešlo se dostat na:
http://www.itfitness.cz/cs/it-fitness-test-2014/
192.168.1.1 na router
nešlo se dostat ani do administrace telefonu, který je v domácí lokální síti.
nešlo ani přes WinSCP na router
idnes.cz

Šlo:
http://sledujufilmy.cz/
google.com
stránky od Turrisu

První jsem testoval, které domény fungují, zda jdou třeba jen domény .com nebo .cz
Myslel jsem, že spadl DNS server, ale když jsem zjistil že se nejde dostat ani do routeru, tak to bylo už hodně divný.
Výpadek na kabelové síti nebyl hlášen.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-06-14 11:57
Podle toho co píšete, to vypadá na výpadek IPv4. Všechny weby, co jste jmenoval, že fungují, mají IPv6. Co je to za ISP?

Možná ale jenom přestal fungovat DHCPv4 server na Turrisu - dnsmasq. I když nevím proč by měl.
Nadřazený - - Od MilanMr Dne 2014-06-14 20:24
IPv6 mám přes 6to4. Kabelovka KTKadan IPv6 nativně nepodporuje.
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-06-15 08:59
Tak v tom případě to vypadá spíše na výpadek DHCP serveru, nebo chybu v nastavení firewallu.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Problém s routrem od cca 7:45hod.

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill