Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / Scan server
- - Od Pipin Dne 2014-06-15 15:38
Takže zdravím chtěl bych na turise instalovat scanserver co by Fungoval s tím nejhorším šuntem od epsonu(sx218) a nemám s tím zkušenosti.  Chtěl bych tedy vědět jestly spolupracuje jak na android i winxp,7,8(.1) Jaké mají dané servery benefity( i nevýhody) jaká je spolehlivost a zabezpečení. PS openWRT sem takřka neposkvrněn takže buďte shovívaví...
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-06-17 15:44
Obávám se, že to tak jednoduché nebude. Scan-serverů není zrovna běžný kus softwaru, pokud vím, tak něco na ten způsob umí jen SANE. Ale byl by dost problém rozběhat něco podobného na normálním PC, natož pak na Turrisu.
Nadřazený - - Od Shrecikk Dne 2014-06-18 12:38
Zdravím
na Turrisu mám připojenou multifunkční tiskárnu a scanuji přes router pomocí sane na routru a xsane na Laptopu (Archlinux) a bez problémů. Jediné co neovlivním je rozlišení scanování. Na běžné použití bohatě stačí
Nadřazený - - Od hybner Dne 2014-06-20 07:26 Upraveno 2014-08-03 19:19
Pro windows a napojeni na sane, ktery bezi na turrisu je mozne pouzit https://github.com/mback2k/wiasane . Me osobne nefungoval dobre, ale zkousel jsem jen verzi 0.0.4, ktera byla tehdy posledni. Pripadne je mozne na turrisu zprovoznit phpSANE, ale chce to nejake upravy (mohu zaslat), aby byl na vystupu jpg.
Nadřazený - Od Pipin Dne 2014-06-21 15:39
takže na XP wiasane nefunguje, zatím se mě ani nepodařilo zprovoznit tunel ( http://sourceforge.net/projects/ipusb/ ) když na to někdo příde dejte mi vědět, jelikož sem se tomu dosatečně ještě nevěnoval ( zlobí mě počítač a ten má vyší prioritu než scan)
- Od Pipin Dne 2014-06-17 15:59 Hlasů 1
asi sem našel mnohem univerzálnější řešení.... našel u strejdy googla že je nějaký program na openwrt(na kterem i turis více méně běží) který umí protunelovat USB přez IP (tcp) samozřejmě že to potřebuje ovladač virtuálního(protunelovaného) USB ale ten je i na linux.... prý to funguje s velkou většinou tiskáren, usb klíču, myší, klávesnicí, web kamer..etc. po zkouškách (školních) to odkouším a dám report jak to funguje(s čím vším jak dobře) kolik to žere výkonu jaká je odezva(vzhedem k tomu že to 100% nepude pingnout tak to bude od oka) stabilita prostě komplet report.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / Scan server

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill