Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Jakou maximální rychlost přenese zařízení do venkovní sítě?
- - Od Franta OK2WF Dne 2014-06-14 07:37
Zdravím, zařízení funguje 100% ale co mě zaráží když jsem si dal měření rychlosti na zařízení které je před Turristem  v mém případě mikrotik RB750G tak se mi nepodařilo dostat na rychlost přes 100Mbps což mi přijde u takového zařízení málo. Kontroloval jsem nastavení když vyřadím Turris tak bez problémů na mkt protlačím 300Mbps . Kontroloval jsem nastavení a nenašel jsem nic co by bylo špatně tak mě zajímá názor ostatních. Předem děkuji
Nadřazený - - Od David K. Dne 2014-06-14 18:28
Taky by me to zajimalo. V nekterych chvilich neni bohuzel router uplne nejrychlejsi. Hlavne pri jeho vytizeni malejma paketama razantne pada prostupnost.
Nadřazený - - Od Franta OK2WF Dne 2014-06-15 16:22
No já bych soudil že je někde něco špatně protože RD750G který má cpu 680Mhz a 32Mb jede mnohem rychleji při Routování
Nadřazený - - Od kolul.mojeid.cz Dne 2014-06-15 17:59
A ten RB750G mas pres turrisem proc? A jak to vubec meris?
Nadřazený - Od David K. Dne 2014-06-15 18:25 Upraveno 2014-06-20 12:57
Ja osobne sem mikrotik vymenil (mel jsem rb751g-2hnd nebo jak se jmenoval), takze mluvim spis o pocitu/"zkusenosti". Abych nastinil situaci: mam 100/100mb od t-systems/t-mobil realna prostupnost 99.5%, vecne mam zapnutou iptv (mam ji misto radia/muziky) ktera z pasma jede cca 6-10mb dle kanalu apod, na turrisu bezi web kterej ma nulovaj prenos, a v siti je server s TS serverem kde je 10-50 klientu do 1mb. Jakmile spolubydla zapne napr Steam a zacne updatovat/stahovat hru tak IPTV zacne kostickovat a kdyz se v tu danou chvilku podivam kolik pasma z netu zere tak je to treba jen 40mb, tzn z pasma je furt volnejch cca 50mb. Kdyz ale dam napr ciste speedtest tak to na IPTV nema zacnej vliv (test kterej probehl pri psani tohohle http://www.speedtest.net/my-result/3565184675). Rekl bych ze Steam update jede jako torrent tzn more spojeni (jen myslim poradne jsem to nezkoumal), stejne jako vetsina veci ktery maj self updater a sou velky tzn vetsina her. A teda v tom vidim problem.
Nadřazený - Od Franta OK2WF Dne 2014-06-15 19:19
Ten RB je tam protože další zařízení v síti ze strany poskytovatele jelikož to mám pak na starost a MKtky znám dobře mám k němu přístup, jak měřím třeba z mkt na mkt je test měření rychlosti
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-06-20 08:56
Tohle bude možná souviset s blokováním botnetů. V současné době čítá filtr přes 1100 samostatných firewallových pravidel, které se jedno po druhém procházejí pro každý paket v jakémkoli směru.

Údajně se ale už pracuje na nápravě použitím modulu ipset, který umožňuje mnohem efektivnější blokování sady IP adres.
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-06-20 09:05
Při posledních testech (kdy tam pravidla ještě nebyla) na WANu Turris uroutoval cca 700 Mbit/s. Sedminásobné zpomalení v důsledku 1100 FW pravidel se mi zdá hodně. Ale lze to jednoduše ověřit vypnutím firewallu.
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-06-20 11:16
Mně takové zpomalení naopak připadá velmi realistické. Ale bohužel nemám tak rychlé připojení, abych mohl snadno změřit vliv zapnutého a vypnutého firewallu. Předělání na ipset rozhodně pomůže, dále bych doporučil přidávat pravidlo -o $WAN na celý chain na místo na každé pravidlo (protože pak se všechna pravidla zbytečně prochází i při přenosech mezi LAN sítěmi). A když už do toho vrtám, koukám, že cron úloha /etc/cron.d/fw-rules, která má každou celou hodinu aktualizovat filtry, nefunguje, protože skript /usr/share/firewall/turris není spustitelný, ani neobsahuje hash-bang sekvenci aby spustitelný mohl být. Spustí se tak jen při reloadu firewallu.
Nadřazený - Od David K. Dne 2014-06-20 14:17 Upraveno 2014-06-20 15:14
Pri uplnem vypnuti FW /etc/init.d/firewall stop bohuzel znepristupnim net, kvuli tomu jsem prejmenoval vas script v /usr/share/firewall/turris aby se neloadoval "globalni" fw, nejake vysledky to melo z rychlosti 3.9 to stouplo na 4.4 MB/s a IPTV mi kostickovala pri obojim, stahoval sem 2.3 gb pres steam, kdyz ale odstranim turris kompletne (zadny router v ceste) tak dosahnu rychlosti 7.9 MB/s bohuzel bez routeru nemuzu mit zapnutou tv takze netusim jakej vliv by to na ni melo kazdopadne ten rozdil 3.9MB/s a 4.4 MB/s zas tak propastne nevidim, rozdil 4.4MB/s a 7.9MB/s uz ano.

Jestli ma nekdo dalsi navrhy jak to otestovat (steam asi neni uplne idealni ale zase vytizit muj internet je tezke pres bezne servery) co zkusit vypnout apod rad to otestuji.
- Od Franta OK2WF Dne 2014-06-15 16:39
Tak nové měření souběžně RX64Mbps / TX16Mbps zatížení Turristu ale podle grafu nepřesahuje 0.9 ví bůh čeho:lol:
- - Od BrozikCZ Dne 2015-09-07 23:11
Nejake nove poznatky o max. propustnosti? Jsem na nejakych 440M a bez Turrise na 870M :/
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2015-09-08 09:47
To víceméně odpovídá i našemu měření, na druhou stranu jsme se zatím nesetkali s tím, že by to nějaké uživatele limitovalo. K výsledkům jste došel nějakým "laboratorním" testováním nebo opravdu router omezuje Vaše připojení do internetu?
Nadřazený - Od BrozikCZ Dne 2015-09-08 09:50
Opravdu to omezuje moje pripojeni do Internetu - sedime na paterni lince.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Jakou maximální rychlost přenese zařízení do venkovní sítě?

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill