Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / USB hub - zkusenosti
- - Od Petr Jochman Dne 2014-07-06 22:53 Hlasů 2
Zdravim,

potykam se s nedostatkem USB portu a zatim se mi nechce instalovat pridavnou PCI-E kartu.
Mate nekdo zkusenosti s připojením USB2 hubu např. 4 portový.

Funguje s turrisem ?
Je treba nejaka konfigurace (jaderny modul, atd ...) ?
Nejaka negativa ?

Díky za info.
Petr
Nadřazený - Od Michal Vaner (>>) Dne 2014-07-07 07:52
Dobrý den

U počítače to používám USB huby používám celkem běžně už léta. Některá zařízení jsou na huby háklivá, ale většina těch běžně prodávaných to zkousne. Jediné, na co je potřeba dát si pozor, je napájení ‒ hub buď musí být samostatně napájený, nebo není ochotný ta zařízení krmit velkým proudem ‒ 3 externí disky přes hub napájený z portu nepřipojíte.

U Turrisu přímo jsem to nezkoušel, ale nevidím důvod, aby to nešlo. Podpora hubů by měla být nedílnou součástí podpory USB v jádře.
Nadřazený - Od Drx001 Dne 2014-07-07 11:11
Mám k Turrisu připojený nenapájený 4-portový hub a funguje naprosto bez problémů, bez nutnosti něco extra konfigurovat.
Nadřazený - Od JFila (>>) Dne 2014-07-07 15:35
V současné době mám do routeru zapojen USB HDD (na jednom USB rozhraní) + dvě TV karty + webkameru právě prostřednictvím USB Hubu. Zatím jsem žádný problém nepozoroval, žádný ovladač také nebyl potřeba. Na starém routeru jsem to takto měl zapojené pořád, jen bylo nutné použít USB Hub s napájením, viz diskuze o napájení HDD. Jinak pozor na levné USB Huby z ebay např za 1 USD, vetšinou nejsou ani USB2.0 a uvnitř je jen zalitý čip bez jakýchkoli blokačních kondenzátorů a podobného potřebného smetí. Hub buď dlouho nežije nebo při různých příležitostech blbne.
Nadřazený - Od uzivatel1 (>>) Dne 2014-07-10 17:21
Jak to tak čtu, připomíná mi to "upozornění" na obalu hadru pro čištění monitoru: "WINDOWS 8 ready" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale k věci, i když možná trochu OutOffDate :-).

Jakýkoli usb hub bude fungovat. Pro připojení HDD (2,5" i 3,5") je potřeba opatřit hub s ext. napájením !!.
- - Od Petr Jochman Dne 2014-07-07 22:05
Diky za rady. Planuju si koupit nejak znackovy napajený HUB, idealne USB kabelem, velmi se mi mi osvedcilo doma pouzivat prebytecne zdroje od mobilnich telefonu, tabletu (Apple, HTC, Sony) misto čínských noname. Bez zatěže nepiskaji a nezerou....:grin:

Ahoj Petr
Nadřazený - Od Pipin Dne 2014-07-10 12:12
tak pozor...... sony ericson píská!!!!
Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / USB hub - zkusenosti

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill