Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / T-Mobile xDSL a IPv6
- - Od s0uky Dne 2014-08-13 17:33
Zkoušel někdo zprovoznit nativní IPv6 na xDSL od T-Mobile?
Mám protunelovanou IPv6 od SixXsu a vše funguje parádně. Nicméně se mi nedaří rozjet nativní IPv6 od T-Mobile. Mám modem Huawei EchoLife HG622u, který používám čistě na vytočení PPPoE z Turrise, ale konfigurace WAN6 se mi nedaří, vcelku by mě zajímalo, zda tu někdo s T-Mobile xDSL řešil něco podobného.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-08-13 20:34 Hlasů 1
Nemám žádnou xDSL přípojku k dispozici, ale podle mě by mělo stačit zapnout u PPPoE spojení (tedy u rozhraní wan) volbu
        option ipv6 1

Rozhraní wan6 by mělo zůstat ve výchozím nastavení DHCPv6 klienta, tedy:
config interface 'wan6'
        option ifname '@wan'
        option proto 'dhcpv6'
Nadřazený - Od s0uky Dne 2014-08-14 10:10
Díky, již to funguje. Problém byl, že jsem se snažil připojit přímo rozhraní wan6 přes PPPoE.
- - Od Milosh Dne 2014-10-23 11:10
Tak se mi také podařilo rozchodit IPv6 na ADSL od T-Mobile. Teoreticky by T-Mobile měl dávat adresu /64 pro modem a /56 pro sítě za modemem. Podařilo se někomu nakonfigurovat turris tak, aby bylo možné zvolit jaké adresy bude přiřazovat?
Nadřazený - - Od Mira.S Dne 2014-10-23 14:11
U mne to chodí.
Nastavoval jsem to přes LuCi  v sekci "Síť"-"LAN"
v obecném nastavení to je
"IPv6 assignment length"
a
"IPv6 assignment hint"
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-10-23 14:17
Přesně tak, první hodnota ip6assign určuje délku prefixu pro danou síť, standardně je to /60, aby bylo možné do lokální sítě zapojit případný další router. Volba ip6hint pak určuje, jaké číslo se má použít místo očíslování v pořadí od nuly. Při základním nastavení jde o 1 číslici (4 bity rozdíl mezi /56 a /60).

V praxi, pokud máte v síti LAN adresní prefix
2001:db8:UUUU:UUn0::/60
pak volbou ip6hint ovlivníte právě číslici <n>. Zvolíte-li hodnotu ip6assign 64, můžete ještě zvolit jinou číslici namísto té nuly bezprostředně následující po <n>.
Nadřazený - Od Milosh Dne 2014-10-24 09:09
Super, díky za radu. To že se to nastavuje v "IPv6 assignment length" a "hint" jsem tak nějak pochopil, ale nevěděl jsem, co vyplnit jako hint. Dával jsem tam celou IPV6 adresu a nefungovalo mi to. To že se tam dá jen jedno číslo jsem nevymyslel.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / T-Mobile xDSL a IPv6

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill