Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Chyba ve statistikách
- - Od silebis Dne 2014-04-13 07:11
Dnes ráno jsem obdržel aktualizaci turrisu. Při zkoumání nových možností administrace jsem narazil na chybu položky Statistiky > grafy. Po výběru jakékoli záložky dostanu:
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute call dispatcher target for entry '/admin/statistics/graph/iwinfo'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/util.lua:209: attempt to get length of local 'str' (a nil value)
stack traceback:
  [C]: in function 'assert'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>
Nadřazený - Od druzicka Dne 2014-04-13 09:15
Tuto chybu mi Turris taky hlasi, gogole poradil, ze je problem s pravy adresare, ale jeste jsem se nedostal k blizsimu prozkoumani.
Nadřazený - Od silebis Dne 2014-04-26 07:33
Jak vidno po instalaci nové verze 1.1 dochází stále k stejné chybě. Provedl jsem změnu v luci na collectd a dostal jsem opět stejnou chybu:
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute call dispatcher target for entry '/admin/statistics/graph/interface'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/util.lua:209: attempt to get length of local 'str' (a nil value)
stack traceback:
  [C]: in function 'assert'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>
- - Od druzicka Dne 2014-04-13 09:28 Upraveno 2014-04-13 09:35
Takze podle  tohoto odkazu

zabrala oprava v konzoli

chmod 644 /etc/config/luci_statistics

EDIT:

K zapisu chybnych prav dojde pri editaci nastaveni demona collectd pomoci Luci. Na /etc/config/luci_statistics se nastavi prava 600 misto 644.
Nadřazený - - Od meny Dne 2014-06-06 19:14
Zdravím,

koukal jsem na grafy v collectd a vypisuje mi to toto:

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute call dispatcher target for entry '/admin/statistics/graph/interface'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/util.lua:209: attempt to get length of local 'str' (a nil value)
stack traceback:
  [C]: in function 'assert'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>


grafy samozřejmě nejdou. Jsem sám, nebo je to po updatu 6.6.2014 normální.
Mohl by mi sem někdo hodit cestu k základnímu adresáři collectd?
Nadřazený - Od kolul.mojeid.cz Dne 2014-06-06 19:17
Nahore je takove uzitecne tlacitko "Hledat"
https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=302
- Od silebis Dne 2014-04-13 16:25
Zjistil jsem, že oprávnění je nutné nastavovat po každé změně min. rozhraní v konfiguraci Collectd
- - Od Novotak33 Dne 2014-06-04 20:49
Ahoj, pomůže mi někdo ? Díval jsem se do statistik v Turrisu, ale po vyvolání grafu se mi zobrazí pouze tohle hlášení :

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute call dispatcher target for entry '/admin/statistics/graph/interface'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/util.lua:209: attempt to get length of local 'str' (a nil value)
stack traceback:
  [C]: in function 'assert'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>

Zatím se v turrisu tolik nevyznám, ale nevím, co to mohlo způsobit, natož jak to opravit.
Díky.
Nadřazený - - Od Jerry Dne 2014-06-04 21:08
Ahoj,

uprav práva přes konzoli ... myslím, že to bude OK

chmod 644 /etc/config/luci_statistics
Nadřazený - Od Novotak33 Dne 2014-06-05 17:47
Díky, pomohlo, přiznávám se, zapomněl jsem použít to kouzelné tlačítko na hledání
- - Od Kuba721 Dne 2014-07-01 09:17
Když rozkliknu Statistiky, poté kliknu na Grafy a vyberu si jednu z položek (Rozhraní, Bezdrátová síť, Zatížení systému), tak mi to vypíše chybu:

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute call dispatcher target for entry '/admin/statistics/graph/interface'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/util.lua:209: attempt to get length of local 'str' (a nil value)
stack traceback:
  [C]: in function 'assert'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
  /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>


Dá se to nějak opravit, případně jak? Děkuji za kladnou odpověď.
Nadřazený - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-07-01 09:23
Staci pouzit funkci hledani a vybehne mimojine totok: https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=2035;hl=chmod
Nadřazený - Od David K. Dne 2014-07-01 09:24
chmod 644 /etc/config/luci_statistics

nekde se to tu uz resilo priste zkus tlacitko hledat konkretne treba tady https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=2035;hl=chmod nebo tady https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=302;hl=chmod a taky tady https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=101;hl=chmod
- Od Kuba721 Dne 2014-07-01 09:41
Děkuji.
- Od MZagora Dne 2015-04-01 12:02 Hlasů 1
Ve Statistics / Graphs / System Load mam pro vsechny intervaly prazdny graf.
V nastaveni Statistics / Collectd / System plugins / System load mam zatrzeno: Enable this plugin.
Ve Statistics / Graphs / Interfaces taky nemam zadny grafy, ale tam si nejsem jisty s tim slozitejsim nastavenim Netvork plugins (nemenil jsem ale nijak - nevim ma-li se defaultne sledovat).
Jak proverim fcnost Collectd?
Nekdy drive, kdyz jsem Luci proklikaval, tak se grafy urcite tvorily.
Dekuji.
M.
- - Od JohnyRi Dne 2015-08-27 09:16 Upraveno 2015-08-28 11:53
Dobrý den,
že obnovuji staré téma, ale chtěl bych poprosit nějakou dobrou duši o radu, popřípadě funkční konfiguraci:
Statistiky->Grafy mi asi den po zprovoznění Turrisu ukazovaly pouze prázdné grafy. Říkal jsem si, že je možná třeba je nejdříve povolit, a tak jsem otevřel nastavení a prošel jsem ho. Už si přesně nepamatuji, jestli jsem něco měnil, spíš myslím, že ne, ale každopádně nyní mi LuCi nezobrazuje ani ty grafy. Pokus o zobrazení končí již zmíněnou chybou

> /usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute ....


i přes to, že práva na /etc/config/luci_statistics jsou nastavená na 644. Chtěl bych se zeptat, jestli byste někdo mohl prohlédnout mojí konfiguraci a případně ji porovnat se svou (funkční) a popostrčit mě. Nevím, jestli se ještě něco řeší v dalších separátních souborech, které milerád dodám.

Díky.

EDIT: Vyřešeno reinstalací balíčku a přepsáním souboru /etc/config/luci_statistics tím, který se vytvoří při reinstalaci.
Nadřazený - - Od mkyral Dne 2015-10-09 22:02
Ahoj,
můžu se zeptat, který balíček jsi reinstaloval?

Díky.
Nadřazený - - Od JohnyRi Dne 2015-10-09 23:43
Ahoj,
myslím, že to byl luci-app-statistics
Nadřazený - Od mkyral Dne 2015-10-11 21:01
Díky,
nakonec jsem přeinstaloval všechny luci balíčky a rozjelo se to.
Dle všeho se to nějak rozsypalo po instalaci majordomo.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Chyba ve statistikách

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill