Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Kolísající(nízká) downloadu rychlost internetu
- - Od dominikp.mojeid Dne 2014-09-10 09:02 Upraveno 2014-09-10 11:31
Zdravím mám problém s připojením neustále mam rychlost kolem 5 Mbps download, čas od času mi download skočí až k 30 Mbps.
Upload je v pohodě 14 Mbps. Jinak když připojím kabel na přímo do pc tak mám 30 Mbps pokaždé.

Mam jsem připojen přes statickou adresu + pptp kvůli veřejné IP.
opravdu netuším kde je chyba.. router jsem uvedl i do továrního nastavení a znova vše nastavil...
děkuji za pomoc :confused::confused:

edit: jsem připojen přes kabel
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-09-10 10:14 Hlasů 1
Dobrý den,

něco podobného jsem pozoroval i u mě - v bytě mám silně zarušený WiFi signál a na některých kanálech rychlost neskutečně kolísala (od 5 do 35 Mbit/s), přitom v jiném umístění router dříve fungoval bez problémů (kolem 100 Mbit/s s 40 MHz kanálem). Pokud nepomůže jiný kanál, nezbyde nic jiného, než se připojit kabelem nebo přes 5 GHz WiFi - obzvlášť někde v panelácích se to rozumněji řešit nedá.
Nadřazený - - Od dominikp.mojeid Dne 2014-09-10 11:31
ja mám přímo lan kabel z turris do pc
Nadřazený - Od Jiří Kunc Dne 2014-09-10 13:28 Hlasů 1
Nemáte UPC? Už dvakrát se mi dělo to samé. Upload frčel full rychlostí co mi UPC poskytuje, ale download spadnul na cca 500kbps až max 2Mbps. Propojení bylo: internet do cable modemu, ten připojen k turrisu a kabelem připojen počítač.  Poprvé jsem taky šel do továrního nastavení a vše znovu, bez úspěchu. Pak restart cable modemu a bylo to OK. Restart modemu byl už ze zoufalství, protože kfdyž jsem PC připojil přímo ke cable modemu, tak vše bylo OK, ale pokud byl v cestě turris, tak inet pomalej jak svině. Nyní, když se to stalo podruhé jsem už jen restartoval modem.
Nadřazený - - Od Jiří Kunc Dne 2014-09-10 13:31
Jinak mám podezření, protože se to stalo jednou na začátku a pak konci prázdnin, že by příčinou mohla být změna rychlosti internetu. UPC dávalo všem zákazníkům přes prázdniny 100Mbps rychlost. Tak se to asi poprvné stalookolo data, když to zapnuli a podruhé když to dali zpět.
Nadřazený - - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-09-10 14:01
Mi se to taky stalo. PC napojene primo na UPC modem (nebo jsem tam hodil jeste stary router, ktery slouzi jako zaloha) jelo na 100%, tj. 10 Mb/s, ale kdyz jsem tam hodil zpatky Turrise, tak najednou download spadl na cca. 2 Mb/s. Upload byl v poradku 1 Mb/s. Zkousel jsem restart Turrise, modemu, PC a nic. Nakonec, protoze uz jsem byl z toho tak zoufaly, jsem uvedl Turrise do tovarniho nastaveni a voila, rychlost downloadu byla zpatky na 10 Mb/s.
To, ze vsichni zakaznici UPC meli pres prazdniny 100 Mb/s je pro me novou informaci. Nikdo mi nic neoznamil a rychlost behem prazdnin byla stabilni +/- 10 Mb/s. Mozna to platilo pro jine regiony nez Brno.
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2014-09-10 16:51
Přes prázdniny byla u UPC letní akce - zvýšení rychlosti zákazníkům, kteří mají internetové tarify nové generace, na dvojnásobek tj. ti, co mají 40/4 na 120/12, ti, co mají 120/12 na 240/20 Mbit/s. Podrobnější info o akci můžeš najít třeba zde, ale akce již k 31.8. skončila. Tebe se pravděpodobně netýkala, protože (jak píšeš) máš internetový tarif s downloadem 10Mbit/s, což zcela jistě není internetový tarif nové generace. Pravděpodobně k němu máš i "starý" (tj. EuroDocsis 2.0) modem, který by prázdninové rychlosti nad 100 Mbit/s stejně nezvládl. Proto jsi asi žádné oznámení o akci od UPC nedostal.
Nadřazený - Od NONES (>>>) Dne 2014-09-10 17:00
Jinak, abych se vrátil k tématu tohoto vlákna, jsem s rychlostí downloadu neměl žádný problém. Mám taktéž připojení od UPC, kabelový modem v bridge módu, za ním zapojený router Turris a do něj kabelem notebook s gigabitovou ethernetí kartou. Prázdninové rychlosti mně fungovaly bez problémů.
Zde důkaz:
- - Od dominikp.mojeid Dne 2014-09-17 22:07
Problém stále trvá asi budu muset ho poslat zpět... 5mb když si platim 30mb to nejde myslím ze se jedná o sw  chybu zkusil jsem fakt snad skoro vše :cry::cry:
Nadřazený - - Od Martin Sojka Dne 2014-09-18 15:44
Dobrý den, obávám se, že to asi bude nutné, takhle na dálku nejsme schopní nic dalšího poradit.
Nadřazený - Od dominikp.mojeid Dne 2014-09-28 21:43 Upraveno 2014-09-28 21:45
mohlo by to byt způsobeno tím že jsem připojen přes statickou ip + pptp(kvůli veřejné ip)?
jinak když tam speedtest.net tak na zacátku rychlost vylítne 15-20mb/s  a po sekundě klesne k 5-8mb/s
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Kolísající(nízká) downloadu rychlost internetu

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill