Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / Transmision - prosím o radu v nastavení
- - Od Gorole Dne 2014-05-10 21:06
Zdravím,
stáhl jsem luci-app-transmission,transmission-daemon, a na PC transmission remote GUI.
Bohužel nevím jak dál.Zkoušel jsem různá nastavení, ale bohužel neúspěšně.
Budu rád za každou radu, nejlépe nějaký návod ktery jsem nenašel.
Nadřazený - - Od stibi Dne 2014-05-11 08:17
Ahoj,
když se zeptáš na konkrétní věci, tak se bude pomáhat o hodně lépe :)
Takže, co ti nefunguje? Co chceš aby fungovalo a jak?
Nadřazený - - Od Gorole Dne 2014-05-11 14:37
Na PC se nemůžu připojit.
Nevím jak dál.
A vlastně ani nevím jak to má fungovat. Předpokládám že na Turrisu to bude stahovat, a přes PC to budu ovládat.
Takže bych potřeboval nějaké polopaticke vysvětlení.
Disk jsem namoutovat zvládl.
Děkuji za rady
Nadřazený - Od pbuva Dne 2014-05-11 16:48
V PC se ovládá přes aplikaci Transmission Remote GUI
Nadřazený - Od Petr Ruzicka Dne 2014-05-11 08:46
Zdravim.

Popis jak nainstalovat + nakonfigurovat transmission mam tady: https://gist.github.com/ruzickap/10007312
Dalsi veci okolo transmission a dalsi konfigurace se daji najit tady: http://linux.xvx.cz/2014/04/turris-openwrt-configuration.html

Chce to urcite nejake zakladni znalosti openWrt a vedet co clovek dela, jinak toho muze pokazit vic nez je zdravo. Takze pokud to nastudujete, tak by to mohlo pomoct.

S pozdravem

PetrR
- - Od quick Dne 2014-10-11 17:04
Zdravím.
Transmission běží k mé spokojenosti, ale potřebuji se k ní připojit z WANu.
Samozřejmě mám veřejnou IP a průchozí nasměrované porty.
Potřeboval bych poradit, jak nastavit Turrise, abych se mohl s Transmission remote GUI připojit k Transmission na Turisu odkudkoli z internetu.
Děkuji.
Nadřazený - - Od phebix Dne 2014-10-13 08:34
Stačí v LuCI v nastaveni Transmission povolit RPC, případně zaškrtnout "RPC whitelist povolen", a do "RPC whitelist" zapsat povolené IP (jednotlivé IP oddělené čárkou a bere to i * např. "127.0.*,192.168.0.*,11.22.33.44") nebo alespoň "RPC ověřování vyžadováno" ať se ti tam nedostane nikdo cizí.
Nadřazený - - Od quick Dne 2014-10-13 17:03
RPC povoleno mám, jinak bych se nepřipojil ani z vlastní sítě.
Potřebuju se připojit k Transmissi zvenku, z WAN a whitelist nechci používat, protože nikdy nevím, jakou IP bude mít stroj, z něhož se budu připojovat.
Jde mi o to, jestli nemusím někde udělat potřebnou dírku do firewallu, nebo někde povolit připojení z WAN... Přístupová práva si ošetřím RPC autentifikací.
Nebo mám do whitelistu zanést svoji veřejnou IP??  To asi ne?
Díky za další rady...
Nadřazený - - Od phebix Dne 2014-10-13 17:37
Aha takto - v lokalu funguje, v tom případě by mělo stačit povolit pouze daný port z WANu. Je to v záložce "Pravidla síťového provozu" v nastavení firewallu . Stačí zadat daný port co je nastaven v RPC v bloku "Otevřené porty na routeru". To by mělo být vše - pak už by to mělo fungovat.

Když si přístupová práva pořešíš RPC autentifikací, tak whitelist nepovoluj a nic do něj nezadávej.
Nadřazený - Od quick Dne 2014-10-13 21:46
Funguje perfektně.
Díky!

Whitelist bych stejně neřešil z výše uvedených důvodů...
Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / Transmision - prosím o radu v nastavení

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill