Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora - web / Monitoring konektivity (uzamčeno)
- - Od DJWaltr Dne 2014-12-02 22:19
Zdravím,
měl bych prosbu, zda by nebylo možné do administrace turris.cz přidat monitoring připojení k netu (stačil by ping).
Ideálně hned na první stránku po nalogování + možnost prokliku na grafy hodina/den/týden/měsíc/rok.
Já rozhodně nemám 100% konektivitu a mrknout na stav, kdy budu mít možnost vidět jak mi poskytovatel zajišťuje službu by se hodilo.
Nebo monitoring výpadku proudu není aktuálně také k zahození.

Předpokládám navíc, že si routery monitorujete, takže je zbytečné využívat nějaké jiné služby.
Díky Petr
Nadřazený - - Od JFila (>>) Dne 2014-12-04 17:06
To také není špatný nápad, zatím jsem si ale napsal toto. Loguje to výpadky, pingá z routeru do internetu a po obnovení konektivity délku a čas výpadku zaloguje do DB. Třeba vám to také pomůže, už jsem tady na fóru dával odkaz.
Nadřazený - - Od DJWaltr Dne 2014-12-05 09:35
Díky za info. Vaše řešení je funkční jen do okamžiku, kdy je router pod proudem, což třeba při pondělní kalamitě nebyl.
Čili to řeší polovinu problému. Pak se taky přiznám, že tomu vůbec nerozumím, hrát si s tím nechci a je jednodušší využít nějakou monitorovací službu ;)

Nevím jaké má tým plány, rozhodně bych to uvítal v administraci po zalogování. Grafy tam již jsou.
Nadřazený - Od JFila (>>) Dne 2014-12-05 09:44
Ano to je pravda, z tohoto důvodu jsem si také napsal ještě skriptík, který vždy po restartu pošle upozornění SMSkou. Ale to stejně neřeší problém se zjištěním začátku výpadku. Je to skutečně na řešitele projektu. Jistou dobu jsem používal nějaký webový pingátor ale to je služba třetí strany. :fat:
Nadřazený - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-12-05 10:29
Routery si vyloženě nemonitorujeme - pouze kontrolujeme, zda z nich přichází alespoň jednou za hodinu data. Aktivně sledovat všechny routery ani není možné - ne všechny mají veřejnou IP adresu a proto by ani ping použít nešlo. Vzhledem k tomu, že tuto informaci navíc nijak nevyužijeme, budete muset využít nějaké vlastní řešení nebo službu třetí strany - osobně pro můj VPS používám free verzi služby jedné švédské firmy (kdo hledá, najde) a pokoušet se vytvořit něco podobného by bylo jen mrhání naším časem.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora - web / Monitoring konektivity (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill