Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / stavy reportovane JA-83P - PIR sensor
- - Od Petr Jochman Dne 2015-08-10 23:37
Zdravim,

prosím o dovysvetleni reportovaní stavu JA-83P

1,
Dle popisu v dokumentaci jsem se nedovtípil co znamená:
2015-08-10 23:02:03 [06682962] JA-83P SENSOR LB:0 ?
tyto udalosti mi chodí celkem často, koreloval bych je s detekci pohybu, nejsem si ale jisty vzhledem k uspaní sensoru.

2,
a co zname (dokumentaco to pripousti) nikdy jsem tento stav vsak nedetekoval  ?
2015-08-10 23:02:03 [06682962] JA-83P SENSOR LB:0  ACT:1

3,
v dokumentaci je uvedeno
ACT:1  => Stav aktivace smycky
Jaké smyčky ?

4,
LED dioda sviti, blika velmi pekne po vlození baterie.
Po instalci na stenu jsem myslel ze na mě bude vesele pomrkavat (do pohybu). Zatim jsem si nevsiml zadné aktivity (aktivace).
To je očekávané chování ?

Omlouvam se za banalní dotazy, ale nejsem bezpecnostni expert.

Díky za odpoved a s pozdravem
Petr
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-08-11 05:59
4) Ani magnetický detektory po aktivaci neblikají ledkou, dělají to jen tuším prvních 15 minut po zapnutí pro testovací účely. Hádám, že je to kvůli úspoře baterie.

Nezapomeň taky na to, že ty PIR detektory spí dalších (tuším) 5 minut poté, co detekují pohyb a nic nedělají. To jde prý změnit až na 1 minutu. Jinak by vysílaly pořád, když je někdo v místnosti, a baterku by to asi docela vycuclo
Nadřazený - - Od Milhauszn Dne 2015-08-11 06:17
Je to tak, taky jsem badal proc nemam info o pohybu, a po dukladnem procteni navodu se lze docist o tech 5ti minutach.
Smysl to ma kvuli uspore a jelikoz jde primarne o alarm, tak s velkou pravdepodobnosti muzes v klidu rict, ze 5 minut po zamceni (posledniho pohyubu pred senzorem, ktery byl odvysilan) nikdo nebude vykradat objekt.
Pak uz hlida a odesle ihned zpravu SENZOR pokud zdetekuje pohyb.
Chovani kontrolky v prvnich minutach vlozene baterie je tez popsano v navodu a je to opravdu pro testovani. Stejnym zpusobem treba reaguje i otresovy detektor, vcetne uspavaciho modu.

Ad ACT:1 - take stale netusim jake smycky. Mozna jsem v tom cteni nebyl az tak dukladny :-)
Nadřazený - Od B0iorix Dne 2015-08-12 12:55
Pokud jde o "smyčky", tak to je terminologie zabezpečovačky. V případě drátové zabezpečovačky se opravdu jednalo o smyčky drátu, v nichž byly seriově zapojené senzory. Bývalo zvykem že co zastřežená místnost to jedna smyčka. Nevím zda je tato architektura i u donglu, ale chápu to tak, že ACT:1 znamená zaznamenanou událost (pohyb, rozepnutí kontaktu, vibraci)-
Nadřazený - Od jtousek (>) Dne 2015-08-13 07:39
ad 1+4) Jedná se skutečně o detekci pohybu. Senzor po ukončení zkušebnífáze skutečně nebliká LED při detekování pohybu.

ad 2+3) ACT:1 = Stav smyčky - aktivní => Jedná se o aktivní Tamper, tedy ochranu proti sabotáži (tlačítko s pružinkou na zadní straně senzoru).
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / stavy reportovane JA-83P - PIR sensor

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill