Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Oznámení / Upozornění: změny konfigurace lighttpd v Turris OS 2.7
- Od Jan Čermák (>>) Dne 2015-10-30 13:23 Hlasů 1
Ve verzi Turris OS 2.7 dojde ke změně konfigurace webového serveru lighttpd, který zprostředkovává konfigurační rozhraní Foris a LuCI. Uživatelů, kteří nezasahovali do konfiguračních souborů ve složce /etc/lighttpd/, by se tato změna neměla dotknout. V případě, že byly konfigurační soubory měněny (např. pro zprovoznění vlastních služeb), může dojít k neočekávanému chování nebo nefunkčnosti celého webového rozhraní.

Provedené změny:

- moduly se zavádějí po instalaci automaticky ze složky /etc/lighttpd/modules.d/
- soubory foris.conf a luci.conf ve složce /etc/lighttpd/conf.d/ nesmí být měněny (pro vlastní služby vytvořte nové konfigurační soubory)
- cesta k rozhraní Foris lze změnit prostřednictvím UCI klíče foris.server.scriptname

Pro nápravu potenciálních chyb je nejsnazší v první řadě přesunout /etc/lighttpd/lighttpd.conf-opkg do /etc/lighttpd/lighttpd.conf. Pokud v souborech ve složce conf.d/ načítáte moduly, je doporučeno tyto direktivy ze souborů odstranit. Nezapomeňte, že po úpravách konfigurace je nutné službu lighttpd restartovat.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Oznámení / Upozornění: změny konfigurace lighttpd v Turris OS 2.7

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill