Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Domoticz zabezpeceni - vypnuti a zapnuti (uzamčeno)
- - Od Milhauszn Dne 2015-09-15 13:51
Mam takovy dotaz. Asi mi to nemysli, ale nejak nemuzu prijit na vypinani a zapinani zabezpeceni.
Senzory se v normalnim modu chovaji jinak, treba pro zapnuti svetel atp.
Pak je vhodne zapnout zabezpeceni a preji do jineho modu.
A ted je otazka, zda to mit v jedne velke podmince s tema svetlama, nebo mi prijde vhodnejsi se ptat na stav security panelu, ktery by se pripadne vypnout aj pres webove rozhrani snadno pres PIN.
Pak ale zni otazka, jak tento mod zapinat pres klicenku.
Pokud mam jednu, je to snadne, proste sleduji ON a OFF a je to, ale pokud budou dve klicenky, tak je potreba sledovat obe. Problem je v tom, ze ten stav ON neni jen skokovy, ale zustane tam stale.
Napada me, ze pri zapnuti jednou, se musi zmenit stav i u druhe klicenky na ON v Domoticz, ale nevim ktery druhy prepinace tam pouzit aby to slo. Ten co je tam standartne vam to nedovoli, obdobne jako i PIR senozoru.
Diky za nejake napady.
Nadřazený - Od Eskymák (>) Dne 2015-09-19 00:00
Řeším s klíčenou stejný problém. Chci po stisknutí tlačítka na klíčence vyvolat akci, která potrvá určitou dobu a pak se deaktivuje. Bohužel jsem nepřišel na to, jak stav ON klíčenky přepnout na OFF jinak, než OFF tlačítkem na klíčence.
- Od lzita (>) Dne 2015-09-29 13:03
Nemohli by pánové z Jablotronu poskytnout nějaký nápad jak na ty klíčenky ?
Vždyť jejich systémy lze zapínat a vypínat více klíčenkami.
- - Od Gorole Dne 2015-10-01 17:26
Jsem na tom obdobně:evil:
Nadřazený - - Od lzita (>) Dne 2015-10-02 09:57
Tak jsem koukal na to co leze z donglu při manipulaci s klíčenkou a leze z něj klasicky každé tlačítko zvlášť:

2015-10-02 10:52:31 [09490113] RC-86K ARM:1 LB:0
2015-10-02 10:52:33 [09490113] RC-86K ARM:0 LB:0
2015-10-02 10:52:34 [08441537] RC-86K ARM:1 LB:0
2015-10-02 10:52:35 [08441537] RC-86K ARM:0 LB:0


Problém bude v implementaci těchto událostí do Domozitzu, kde je to spravováno interně.
Jsou k dispozici zdrojove kody toho interface pro Domoticz, případně je možné požádat někoho z týmu o přepracování do použitelnějšího tvaru ?

Děkuji.
Nadřazený - - Od lzita (>) Dne 2015-10-02 14:38 Upraveno 2015-10-02 14:46
Díky...to je ovšem zatím mimo moje schopnosti.....
Zeptám se...ten nešťastný způsob implementace RC-86, který vylučuje téměř jakékoliv praktické použití byl záměr, nebo momentální nešťastný nápad ?
Nadřazený - - Od ZdK Dne 2015-11-21 23:18 Hlasů 1
Dobrý večer,
pomůže Vám pro vypínání/zapínání zabezpečení klíčenkou tento script?

commandArray={}

if (devicechanged['Klicenka_1-Leva'] == 'On') then
  commandArray['SecPanel']='Arm Away'
end
if (devicechanged['Klicenka_1-Leva'] == 'Off') then
  commandArray['SecPanel']='Disarm'
end
if (devicechanged['Klicenka_1-Prava'] == 'On') then
  commandArray['SecPanel']='Arm Home'
end
if (devicechanged['Klicenka_1-Prava'] == 'Off') then
  commandArray['SecPanel']='Disarm'
end
if (devicechanged['Klicenka_2-Leva'] == 'On') then
  commandArray['SecPanel']='Arm Away'
end
if (devicechanged['Klicenka_2-Leva'] == 'Off') then
  commandArray['SecPanel']='Disarm'
end
if (devicechanged['Klicenka_2-Prava'] == 'On') then
  commandArray['SecPanel']='Arm Home'
end
if (devicechanged['Klicenka_2-Prava'] == 'Off') then
  commandArray['SecPanel']='Disarm'
end
return commandArray

Script je potřeba umístit do /usr/share/domoticz/scripts/lua/ a přidat příponu.lua Tím se zajistí, že jakmile přijde jakýkoliv impulz přes Dongle, tak se Domoticz podívá do adr /usr/share/domoticz/scripts/lua/, jestli nemá něco udělat. Je to rychlejší než nastavování v grafice (nehledě na to, že stav Sec. panelu v grafice nastavit nelze).
Vysvětlení:
SecPanel je moje pojmenování Security Panelu v Domoticz
Klicenka_1-Leva, Klicenka_1-Prava, Klicenka_2..... jsou moje dvě klíčenky a na nich vždy levá nebo pravá polovina. Nastavuju tím stavy Arm Away když jsem mimo, Arm Home, když jsem doma a potřebuju mít přehled o čidlech, které jsou mimo dům (nebo např. noční režim - hlídej okolí domu, ale v domě se můžeme pohybovat) a DisArm pro úplné vypnutí Security.
Nadřazený - Od lzita (>) Dne 2015-12-21 09:48
Ještě bych dodal, že dokud se script jmenoval /usr/share/domoticz/scripts/lua/klicenky.lua, tak nefungoval, bylo ho potřeba přejmenovat na /usr/share/domoticz/scripts/lua/script_device_klicenky.lua !!!
Nadřazený - Od Gorole Dne 2016-03-09 18:28
Nebyl by trochu polopatický návod?
Opravdu v tom tápu :eek:
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Domoticz zabezpeceni - vypnuti a zapnuti (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill