Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Problém s konfigurací Home Assistant (uzamčeno)
- - Od Honza Dne 2015-12-21 12:16 Upraveno 2015-12-21 17:55
Dotaz 1:
Dobrý den, mám problém se zaregistrováním klíčenky do platfromy Home Assistant. V donglu je klíčenka zaregistrovaná a v pořádku přijímám zprávy na sériové lince. Můj dotaz tedy je, jestli se má klíčenka zaregistrovat jako sensor následujícím způsobem:
sensor:
   platform: jablo_dongle
   devices:
      9493251:
         name: 'Zvonek'
         outputs: ['sensor']

Plánuju klíčenku napájet do zvonku.

Dotaz 2:
Je možné v automatizaci používat conditions, stejně jak je to napsáno na stránce Home Assistan projektu? Popis konfigurace automatizace, jak je to popsáno zde, nejspíš používá trochu jinou formu syntaxe, tak předpokládám, že je návod napsán pro starší verzi, která běží na Turrisu. Je to tak?

Díky, Honza
Nadřazený - Od Honza Dne 2015-12-24 12:19
Můj 1. problém jsem vyřešil do outputs místo sensor patří arm a disarm:
sensor:
   platform: jablo_dongle
   devices:
      9493251:
         name: 'Zvonek'
         outputs: ['arm','disarm']

2. dotazem si ještě nejsem jist. Před třemi dny vyšla nová verze 0.1.0 a v Turrisu je 0.7.1, tak už by si balíček zasluhoval update.
Díky
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Problém s konfigurací Home Assistant (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill