Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Výstupy PGX a PGY (uzamčeno)
- - Od cyberbob.mojeid Dne 2015-10-06 17:05
Zdravím, v domoticz jsem si nešikovně smazal ze zařízení PGX a PGY. Rád bych teď ovládal zásuvku AC-88, ale netuším, jak ji přidat do seznamu zařízení...
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-10-06 17:12
Nadřazený - - Od cyberbob.mojeid Dne 2015-10-06 17:16
To jsme si asi nerozuměli, pokud bych se vydal cestou Pythonu, nepoužíval bych domoticz, ale Home Assistant nebo přímo psal své skripty. Já chci ale začít něčím jednodušším.
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-10-06 18:07
Pokud jste si smazal zásuvku/y, potřebujete ji/je znovu zaregistrovat do Turris donglu.

Pokud jste si ji/je vymazal z Domoticz, lze ji/je přidat přes webové rozhraní Domoticz > Nastavení > Nastavení > Hardware/zařízení (přijmout + povolit po dobu 5 minut)
                                                                                                                                        > Nastavení > Zařízení > klik Všechna zařízení a klikátkem ji / je přidat z5
Nadřazený - - Od cyberbob.mojeid Dne 2015-10-06 21:27
Tak bohužel... v logu se sice AC-88 objeví, ale jen:

Received message of type UNDEF from device 13572037 (AC-88)

A v zařízeních vidět není...
Nadřazený - - Od Emil Dne 2015-10-06 22:09
Nestačí jen smazat zásuvku a pak obráceně naučit dongle do zásuvky ? Návod jak to udělat je u zásuvky.
Nadřazený - - Od cyberbob.mojeid Dne 2015-10-06 22:21 Upraveno 2015-10-06 22:30
Před chvílí jsem si prošel všechny sloty přes command line a všechny zařízení (včetně těch zásuvek) hází reply, že jsou zaregistrované, jen ten Domoticz ty zásuvky nevidí...

Edit: Už to funguje, stačilo několikrát restartovat DOMOTICZ.
Nadřazený - Od ZdK Dne 2015-12-22 23:59 Upraveno 2015-12-23 00:09
Zdravím, mám podobný problém s AC-88.
V logu Domoticz je při zapnutí/vypnutí zásuvky tlačítkem nebo klíčenkou hláška Received message of type UNDEF from device XXXXXXXX (AC-88)
Pokud se zeptám na stav zásuvky přes dongle_command.py, tak je výstup následující:
root@turris:~/gadgets_demo# python gadget_command.py [XXXXXXXX] AC-88 RELAY:?
SENDING: [XXXXXXXX]
REPLY: RROR
SENDING: AC-88
REPLY: ERROR
SENDING: RELAY:?
REPLY: ERROR
root@turris:~/gadgets_demo# python gadget_command.py [XXXXXXXX] AC-88 RELAY:1
SENDING: [XXXXXXXX]
REPLY: R
SENDING: AC-88
REPLY: ERROR
SENDING: RELAY:1
REPLY: ERROR
root@turris:~/gadgets_demo# python gadget_command.py [XXXXXXXX] AC-88 RELAY:0
SENDING: [XXXXXXXX]
REPLY: ERROR
SENDING: AC-88
REPLY: ERROR
SENDING: RELAY:0
REPLY: ERROR

Pokud si nechám vypsat stav periferií pomocí gadget_echo.py, tak se mi zobrazuje stav RELAY:0 nebo 1 podle stavu závky, takže vše v pořádku. Zdá se, že Domoticz zásuvky nevidí :-(
V seznamu zařízení v Domoticz zásuvky nevidím. Pokud vymažu zásuvku ze slotu 13 (nebo 14) a poté ji opět zadám (přes dongle_reprogram.py), tak se v logu Domoticz objeví stejná hláška při zapnutí/vypnutí zásuvky: Received message of type UNDEF from device XXXXXXXX (AC-88)

Zásuvky nevidím ani v HA :-(
Nevíte někdo, co s tím? Díky.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Výstupy PGX a PGY (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill