Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Automatické zálohování DOMOTICZ (uzamčeno)
- - Od Emil Dne 2016-01-07 10:43
Ahoj,

včera mi uSD karta napsala, že je READ-ONLY a po resetu se ztratila všechna data. :cry:
Naštěstí jsem našel ve složce programu DOMOTICZ zálohu, který se tvoří každý měsíc, den a hodinu. :cool:

Toto se povoluje v "Nastavení/ Nastavení/ Systém/ Automatické zálohování/ Povolit automatické zálohování".
Nevím jestli je to v defaultu zapnuté nebo jsem to zapnul sám.

A teď se ptám, program je nahraný ve flash Turrisu a záloha tedy taky, vydrží tato flash dlouhodobě přepis zálohy každou hodinu ?
U mě kolem 1,5 MB.

Nevíte, kde se dá umístění těchto adresářů změnit nebo je to napevno ve zdrojáku ?
Nadřazený - Od quick Dne 2016-01-09 09:34 Upraveno 2016-01-09 09:43
Databáze Domoticzu se dá provozovat na externím zařízení připojeném k Turrisu (stejně jako tempy Transmission atd.), v mém případě flash disku.
Pokud se toto externí zařízení nasdílí do sítě, lze využít naprosto běžných zálohovacích programů pro její databázi.
Já toto řeším ručně, při každé změně hardware, nebo úpravách v blockly skriptech.
Popis přesunu db na externí zařízení, je doporučen a popsán v návodu k Domoticzu. https://www.turris.cz/gadgets/domoticz, Základní nastavení, druhý odstavec.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Gadgets / Automatické zálohování DOMOTICZ (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill