Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Wifi - pomala + bug v konfiguraci (?) + 802.11ac USB HW
- - Od noclaf.mojeid.c Dne 2016-02-05 21:27 Upraveno 2016-02-05 21:37
Zdravim,
mam par problemu a otazek ohledne Turrise. Nedavne stazeni 4k videa (~105mbps :-) ) me donutilo zapremyslet nad upgradem wifi a narazil jsem na nasledujici.
(Vse bylo provade po restartu do tovarniho nastaveni, takze zadny pozustatek predchoziho hrani to byt nemuze. Zaroven nebylo nic HW upravovano)

1) po restartu do tovarniho nastaveni bylo v Luci ve wifi zarizenich videt dvakrat "radio", prestoze karta je vevnitr stale jenom jedna. Tohle zmizelo kdyz jsem v shellu dal "wifi detect > wireless"
2) mel jsem problem s tim, ze po zmene nastaveni wifi site v Luci se zmena neprojevila a Luci hlasilo blbosti. Napr. jsem zmenil sit na AP, ale v Luci i po aplikaci zmen svitilo "klient". Odeznelo po "wifi restart" v shellu. Obcas pak i jine drobne zmeny usti v to same chovani, kdy je nutne restartovat wifi pres shell, protoze Luci z nejakych duvodu nema zadny ucinek.
3) Rychlost. Puvodni miniPCIe kartu mam v rezimu an HT40MHz + mam pridanou USB wn722n v rezimu bgn HT40MHz. Obe site v Luci ukazuji prenosovou rychlost 54mbps (to ale nevim jestli je maximalni rychlost site a nebo to Luci meni podle rychlosti pripojenych zarizeni). Prestoze v HTPC mam Intel Wireless-AC 7265 ktery by mel mit 2x2 MIMO, tak ani HTPC ani zadne jine zarizeni co mam doma (napr. S4 i9506, kde ale nevim jestli ma MIMO) nejde pres realnych ~20mbps, coz je "normalni" hranice u b/g/n prave pro tech 54mbps. Delam nekde chybu, nebo proste nemam dost rychly klienty?
4) souvisejici s 3 - je nekde seznam kompatibilnich 802.11ac karet? Idealne USB, abych nemusel vyvadet anteny ven. OpenWRT ma Table of Hardware, ale tam jsou jenom modely a neni poznat ktery z nich je/neni ac (navic se zda, ze tam jsou jenom routery, protoze dongle tam nemuzu najit ani ten co pouzivam).

Diky!
Nadřazený - - Od hybner Dne 2016-02-11 19:46 Hlasů 1
3) Zkuste se podivat jestli mate zatrzeni wmm mod. Kdyz neni zatrzeny tak me jede wifi na max 54mbps
Nadřazený - Od noclaf.mojeid.c Dne 2016-02-11 20:18
Diky! :grin: Tak to by me fakt zajimalo, jak na neco takovyho ma clovek sanci prijit. :mad:
- Od noclaf.mojeid.c Dne 2016-02-11 18:07
Tak mam doma USB-AC56 s chipsetem realtek 8812au.
Podle wikidev https://wikidevi.com/wiki/ASUS_USB-AC56 jsou na to drivery budto na githubu nebo od edimaxu.

Bohuzel nevim jak je zkompilovat - muze mi nekdo poradit?
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Wifi - pomala + bug v konfiguraci (?) + 802.11ac USB HW

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill