Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Průzkum veřejného mínění / Umístění routeru (uzamčeno)
- - Od Václav Pávek (>) Dne 2016-03-03 10:36
Kde máte umístěn Turris vzhledem k dispozici bytu/domu. Pokud máte u Turrisu připojen např. domácí server tak ten máte u Turrisu nebo někde schovaný?

Díky za odpovědi
Nadřazený - - Od saky (>) Dne 2016-03-03 13:23
Mám jej na chodbě. Jednak je to lokací uprostřed bytu výhodné, navíc zde je už tak hnízdo další elektroniky, takže vše držím hezky pohromadě :twisted:

Už delší dobu zvažuji pořízení malé 19" rack skříně a hodit ji na zeď do kumbálu, ale těch rozvodů mám celkem dost, takže mě potřeba sekání trošku odrazuje ;)
Nadřazený - Od honza Dne 2016-03-03 22:35 Upraveno 2016-03-03 22:37
Mám jej v obýváku společně s NASem. Díky rozmístění nábytku je to hnízdo téměř neviditelné. Zároveň je to zhruba uprostřed bytu a odsud vedou rozvody se zásuvkami do každé místnosti (pro TV, stolní PC, síťovou tiskárnu, Raspberry, IoT...). Počítal jsem s tím již při rekonstrukci bytu. Wifi mi obsáhne celý byt včetně balkonu.
Nadřazený - Od vladacr Dne 2016-03-07 10:34 Upraveno 2016-03-07 10:37
V obýváku, ve skříňce, která kromě další AV techniky a Raspberry Pi schovává též Xtrend 9500 sloužící i jako NAS. Skříňka má posuvná dvířka, levá část s PC technikou je defaultně zavřena, AV část otevřena. Kabelem je připojena malina, Xtrend a server. Vše ostatní v celém domě jede na wifi. signál dosáhne do patra i na terasu, takže pohoda :-). Server je též v obýváku, schovaný pod gaučem, nejede však 24/7, ale "on demand".
Nadřazený - Od pavkadox Dne 2016-03-07 12:31
V podkroví vedle skříňky s vývody LAN a TV kabeláže. Po umístění do Racku přibude deska s STM32 pro sběr dat z čidel v domě.
Nadřazený - Od motas666 Dne 2016-03-07 17:32
Na schodišti rodinného domu v racku. Sem mám vyvedenu všechnu infrastrukturu a umístěn převaděč optika --> lan, Turris, switch, NAS a základnu energomonitoru. Turris mám tedy na racku. A v bytě ještě jeden AP s wifi.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Průzkum veřejného mínění / Umístění routeru (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill