Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Grafy ve Vas router
- Od PabloRadegast (>) Dne 2014-04-15 20:41
Dobry den,
nemuzu si pomoct, ale mam pocit, ze grafy, ktere se zobrazuji na strance www.turris.cz/cs/data/ jsou asi o 2 hodiny posunute smerem dolu. Porovnaval jsem to s historii v Avastu a ten mi ukazuje spusteni pocitace o cca. 2 hodiny pozdeji. Taky mam pocit, ze data, ktere to ukazoval predtim, nez jste predelali tuto stranku, byly v poradku. Kontroloval jsem systemovy cas na routeru a ten je v poradku. Nebo se pletu?
- - Od JF Dne 2014-04-15 22:37
Potvrdzujem. Pozerám grafy a naozaj sa posunuli. Pred tou grafickou zmenou sa časy zobrazovali korektne, teraz sú naozaj posunuté o 2 hodiny. Tj to čo som preniesol o 06:00 sa zobrazuje v grafe že som preniesol o 04:00
Nadřazený - - Od Pospa Dne 2014-04-16 07:55 Hlasů 1
Nejsou posunute, jen v UTC
Nadřazený - - Od JF Dne 2014-04-16 09:32
A ako sa mohlo stať že sa posunuli pri tej grafickej zmene čo CZ.NIC pred necelým dňom vykonali?
V routery nemám čas v UTC ale CEST od samého začiatku ako mi router prišiel.
Nadřazený - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-04-16 10:52 Hlasů 1
Upřímně řečeno, měli jsme trošku guláš v časových zónách, kdy se občas zobrazovaly grafy posunuté někam o hodinu, občas správně - to, že se Vám původně zobrazovaly správně bylo spíš dané tím, že se chyby ideálně vyrušily. Až to dáme do pořádku, měly by být udávané časy v CET/CEST. I když by z hlediska implementace bylo jednodušší zobrazovat časy v UTC, nebylo by to asi tolik user-friendly ;)
- - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-04-17 15:07
Časy na grafech by se nyní již měly zobrazovat v časové zóně CET/CEST, nemělo by vás tedy zaskočit, že 30. dubna v grafu chybí jedna hodina. Snad vás uklidní, že se někdy na podzim jedna hodina opět objeví.
Nadřazený - - Od PabloRadegast (>) Dne 2014-04-18 05:34
Nejak se mi to nezda. Treba vcerejsek je stale posunuty o 2 dny. Ale narazil jsem na dny, kdy to sedi. Nicmene bych rekl, ze vetsina dnu je stale posunuta.
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-04-18 08:22
Předpokládám, že myslíte posunutí o dvě hodiny, protože jinak by něco bylo hodně špatně. Z hlediska "zobrazovátka" pro grafy není možné, aby některé dny byly posunuté o dvě hodiny a některé v pořádku - alespoň v tomto ohledu je to konzistentní přes všechny dny. Pokud jste přesvědčený, že je to i tak posunuté, hledal bych chybu jinde - buď přímo na routeru nebo v backendu, který data ukládá do databáze. To první můžete ověřit sám, tomu druhému se podíváme na zoubek my.
Nadřazený - Od Jan Čermák (>>) Dne 2014-04-18 09:26
Tak ještě doplňuji, že byla opravdu chyba v backendu, který zpracovává data - od středy se do hlavní databáze ukládají v UTC a při jejich agregaci a přesouvání dat do databáze, ze které se získávají data pro grafy, se s tím nepočítalo, což vysvětluje, proč je včerejšek posunutý. Až to vše sjednotíme, pokusíme se posunutá data za včerejšek opravit. Zbylé dny by (snad) měly být správně.
- Od horada (>) Dne 2014-04-25 07:04
Nový způsob zobrazení grafů je super - jen mě napadá jedno vylepšení :)... bylo by fajn mít možnost zobrazit/rozbalit všechny grafy na jednou jedním klikem... pro rychlé projetí očima :).
- Od brabitom Dne 2014-04-25 13:50
Jenom drobnost, ke grafům, nechci k tomu zakládat nové vlákno.
Bylo by možné barvy grafů příchozí/odchozí nastavit stejně jako jsou v LuCI? V LuCI je příchozí modrá / odchozí zelená, oproti tomu na webu Turris je příchozí červená / odchozí modrá. Je to sice blbost, ale bylo by to fajn :-)
- - Od JiriMuron Dne 2014-04-25 15:01
Jen pro zajímavost, ve Firefoxu mi grafy nefungují... v IE není problém...
Nadřazený - - Od fojtp Dne 2014-04-25 15:05
Me to ve FF funguje, ale musel jsem udelat refresh..
Nadřazený - Od JiriMuron Dne 2014-04-25 15:18
Pravda, asi něco z cache...
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Grafy ve Vas router

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill