Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Odešlo NAND úložiště? Nebo?
- - Od david.indra Dne 2015-11-01 21:57
Dobrý večer,
minulý týden poprvé a dnes večer podruhé se mi v Turrisu udála podivná věc - náhodně spadla wifi karta, všichni uživatelé se odpojili, funguje jen kabelové připojení. Internet též dále běží. V LuCi ale vše vypadá, jako by klienti byli stále připojení. Jedinou podivnost jsem našel v syslogu - http://pastebin.com/TXirsjX8 - zasílám větší ukázku, problém není hned na začátku. Mně to připadá, jako by přestalo fungovat interní úložiště nebo něco podobného. Další příznak je ten, že mi nejde například spustit po ssh opkg, resp. opkg update proběhne, ale při pokusu o instalaci balíčku už to nic nevypíše. Problém se vyřeší restartem routeru. Může to souviset s tím, že jsem nedávno na routeru zprovoznil OpenVPN? Čím by to mohlo být? Je to docela kritické, rád bych to vyřešil co nejdříve.
Díky za odpovědi a rady! :)
D.
Nadřazený - Od david.indra Dne 2015-11-01 22:11
Aha, tak že bych měl podobné problémy jako uživatel NONES zde? Prosím o nasměrování, co dělat.
D.
Nadřazený - Od david.indra Dne 2015-11-02 23:59
Nechápu vůbec nic... Dnes se mi začalo stávat, že v danou chvíli zamrzne celá komunikace po wifi, nikam si nepingnu, ale stále jsem připojený. V syslogu nic není.
Nadřazený - - Od david.indra Dne 2015-11-03 07:49
Přidává se další problém... Nepřipojí se žádné zařízení přes wifi (ani po restartech) - resp. připojí, ale má pingy na router v řádu sekund až desítek sekund a připojit se kamkoliv je nemyslitelné.
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2015-11-03 09:02
Dobré ráno

A nemohlo se tam objevit nějaké rušení? Soused, který si zvolil stejný kanál a podle toho, jak moc stahuje, tak moc ruší?
Nadřazený - - Od david.indra Dne 2015-11-03 09:40
To mě též napadlo. Občas se mi na notebooku objevuje mezi dostupnými sítěmi nějaká s názvem "DIRECT-" a má docela silný signál. Před chvílí jsem ale vzdáleně zkoušel scan wifin z routeru a tato síť tam nebyla. Více prozkoumám z domu.
Nadřazený - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-11-03 09:44
"DIRECT" sítí mám v dosahu 5-6. Jedná se o wifi "AP" chytrých spotřebičů (TV, sousedova pračka - potvrzeno :-D, ...)
Nadřazený - Od david.indra Dne 2015-11-03 09:45
Pořád by to ale nevysvětlovalo ty pochybné hlášky z logu:
2015-11-01T20:13:32+01:00 warning kernel[]: [13064.973319] lm90 0-004c: Register 0x8 read failed (-110)
Nadřazený - - Od david.indra Dne 2015-11-03 17:06
Tak přes Wifi analyzer v Androidu jsem žádné další wifi sítě, které by mě zarušily, nenašel. Nicméně po změně natvrdo vybraného kanálu 6 v routeru na "auto" se rychlost dostala do správných čísel a připojení vypadá stabilně. Budu tedy pozorovat a uvidím, zda to bylo příčinou problému.
Nadřazený - Od Eskymák (>) Dne 2015-11-03 20:12
Ona to asi přímo nemusí rušit jiná WiFi ale cokoliv, co vysílá taky na 2,4Ghz. Stačí nějakej lacinej čínskej bezdrátovej bazmek, když si s tím třeba děti v baráku hrajou... :lol:

Já chytám 25+ WiFi sítí v okolí a přesto s rušením problém nemám.
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-11-03 08:08
Zálohoval bych celý aktuální systém do počítače, pro případnou budoucí diagnostiku toho co se kde zvrtalo, dále nastavení a obnovil Turris do továrního nastavení.
Nadřazený - - Od david.indra Dne 2015-11-03 08:20
To mě napadlo, nechávám si to jako poslední možnost. Mám některá docela specifická nastavení..
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-11-03 08:41
No, aby ta specifická nastavení nebyla právě tou příčinou... Když si zálohuješ celý obsah Turrisu, neměl by být velký problém to obnovit.
Nadřazený - Od david.indra Dne 2015-11-03 09:51 Upraveno 2015-11-03 10:06
Nad tím jsem taky přemýšlel, ale nevím, co by to mohlo způsobovat. Wifi mám nastavenou normálně (jen zapnutý a vynucený 40MHz kanál, tohle ale fungovalo už měsíce), Wondershaper vypnutý (stejně na to nemá vliv - testováno) a QOS-scripts odinstalované.
Nadřazený - Od Jan Čermák (>>) Dne 2015-11-03 11:03
Ten systém je opravdu nějaký nemocný - ty hlášky od kernelu nevěstí nic dobrého a skoro určitě je příčinou zhroucený FS. Doporučoval bych tedy aktualizovat systém v záchranném oddílu a FS na NAND převést na UBIFS. Buď můžete systém obnovit podle dokumentace z SD karty nebo zkusit použít "hot swap" metodu od Ondry Caletky. Nevím ale, zda to ten systém rozdýchá - pokud je poškozený kernel nebo moduly, bude stejně potřeba minimálně ty přeinstalovat.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Odešlo NAND úložiště? Nebo?

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill