Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / crontab
- - Od WeeHool Dne 2015-11-03 09:39
Dobrý den.
Mám problém.
Vytvořil jsem si v crontab skript
32 9 * * * root sh /usr/share/www/cron-all.sh > /var/log/cron.log (abych viděl, zda funguje)
Fór je v tom, že v messages se mi objeví
2015-11-03T09:32:01+01:00 info cron[5123]: (root) CMD (root sh /usr/share/www/cron-all.sh > /var/log/cron.log)
..ale nic se nestane
když spustím
sh /usr/share/www/cron-all.sh
skript se normálně provede, jak má
Poradí mi někdo??
Nadřazený - - Od Rypi Dne 2015-11-03 09:55
pomoci crontab -e?

zkuste
32 9 * * * su root -c "sh /usr/share/www/cron-all.sh > /var/log/cron.log"

pripadne
32 9 * * * sh /usr/share/www/cron-all.sh > /var/log/cron.log
pokud jste uzivatel root (coz turris defaultne je)
Nadřazený - - Od WeeHool Dne 2015-11-03 10:12
no tak.. v těchto případech už se mi nezobrazí nic ani v messages
Nadřazený - - Od Rypi Dne 2015-11-03 10:17
Zkuste pomoci crontab -e vlozit jen:
* * * * * echo "funguje" > /tmp/crontest.log

po ulozeni sledujte pomoci:
tail -f /tmp/crontest.log
Nadřazený - Od WeeHool Dne 2015-11-03 10:59
Tak už mi to funguje..
Teda.. protože mi nefungovalo ani to * * * * * echo "funguje" > /tmp/crontest.log, což sem uznal, že už je divný..
Prostě sem cron restartoval.. Zajímavý je, že každou minutu se mi do messages zapsaly údaje z cronu 2015-11-03T10:56:01+01:00 info cron[12788]: (root) CMD (/usr/bin/rainbow_button_sync.sh), takže jsem počítal, že cron faká v pohodě..
každopádně.. díky :-)
a s tím rootem si měl pravdu, není potřeba
Nadřazený - - Od WeeHool Dne 2015-11-03 11:03
ale můžete mi lidi ještě poradit, jak udělat, aby se mi log zapisoval na konec souboru a nepřepisoval ho??
Nadřazený - Od Michal Vaner (>>) Dne 2015-11-03 11:12 Hlasů 1
Dobrý den

Na konec se připisuje pomocí >> místo >.

A s tím root ‒ ono jsou dva druhy crontabs. Jedny, v /etc/cron.d, jsou systémové a mají sloupeček, který říká, pod jakým uživatelem má příkaz běžet.

Druhé jsou editované pomocí crontab -e, ty patří vždy tomu uživateli, který je edituje. A ten určitě nesmí pouštět ty příkazy jako jiný uživatel, takže je ten další sloupeček zbytečný. Proto se vám nepouštěl příkaz „sh …“, ale příkaz „root sh …“, ale protože příkaz root neexistuje, prostě to vždy spadlo a neudělalo nic.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / crontab

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill