Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Doprava Turris Omnia
- - Od Mulat Dne 2015-11-12 15:34
Doprava v CR 27 $, Australie 30$, USA 20$. Proc doprava do CR stoji jako do Australie ?
Nadřazený - Od kolul.mojeid.cz Dne 2015-11-12 16:21
doprava obsahuje DPH za Turris
- Od machfilip Dne 2015-11-12 20:20
No, taky sem nad Omnii premyslel a chtel si ji poridit, ale to postovne to celkem zbytecne navysuje :-(
- - Od digiman (>) Dne 2015-11-12 22:59
Teda když sem viděl tu plastovou krabičku tak jsem si říkal jako vtip dobré ... kovová verze je nádherně elegantní, ale ten plast je tragickej. Hodně velké zklamání ze vzhledu.
Nadřazený - - Od kosi123 Dne 2015-11-12 23:06
V nějakém rozhovoru jsem slyšel, že je současné krabička pouze prototyp tisknutý na 3D tiskárně a že u finální verze bude krabička elegantnější. Píšou o tom i v tomto článku - http://www.root.cz/clanky/omnia-spousti-kampan-na-indiegogo-chce-vybrat-100-000-dolaru/ - je to asi šestý odstavec.
Nadřazený - - Od digiman (>) Dne 2015-11-12 23:24
To jsem četl, ale mě prostě přijde hrozně neslaná a nemastná ta krabička. I ten 3D model kterej je na Indigu  mi přijde neslanej a nemastnej. Čekal jsem po parádní kovové krabce původního turrisu zase něco další kde by to člověk řek už od pohledu to chci. Ano vím o krabce to není, ale mě osobně prostě ten vzhled zklamal.
Nadřazený - Od kosi123 Dne 2015-11-12 23:33
jj, to chápu, jsem na tom podobně, uvidíme, jak bude vypadat finální model. Jinak si myslím, že pro kovovou konstrukci jsou asi hlavní překážkou dvě interní antény - ale nevím, nejsem odborník.
Nadřazený - Od machfilip Dne 2015-11-13 08:17
Proto sem premyslel vzit jen holou desku a krabicku si nechat udelat od www.emko.cz ...
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-11-16 14:00
Je to 3D tisknutý prototyp, taky se mi to nelíbí. Finální verze snad bude vychytanější. Líbí se mi mi tento prototyp (obrázek vlevo dole):

Stejně jsem umístil antény u svého Turrisu 1.0, protože jinam káblíky nedosáhnou. :-)
Nadřazený - - Od digiman (>) Dne 2015-11-16 19:04
Právě prototyp vypadá naprosto luxusně a komerční verze je levná plastovka :confused: asi vezmu kvůli plné výbavě, ale okamžitě pujde do pořádného kovového krytu, nebo vezmu holou desku a dodám wifi karty a zdroj dle toho co nej tam pujde. Stále se nemohu rozhodnout, každopádně k mému Turrisu 1.0 přibude bratříček v podobě Omnie na hraní.
Nadřazený - - Od Eskymák (>) Dne 2015-11-16 21:02
Jo jo, plech je plech a navíc je to jednoduchý a funkční design. Na druhou stranu otázkou je, na kolik taková krabička přijde... Omnina musí bojovat i cenou, takže prodávaná verze holt musí do plastu.

Osobně by mi vůbec nevadilo, kdyby se dala pořídit plechová krabička k desce dodatečně. Klidně nenalakovaná, aby si do toho mohl každý udělat dodatečné otvory dle svých potřeb a pak nastříkat jak je libo. Nebo nechat jen tak, je to snad hliník, ne? :-)
Nadřazený - - Od digiman (>) Dne 2015-11-16 21:12
Já už mam objednanou krabku do RACKu s tím, že dojde i k umístění "pár" HDD do té krabky :-) jen budu muset asi "nastavit" budu LEDky nebo Síť. ale asi dojde k výrobě pár krátkejch "Patchu" který pujdou do desky a na druhé straně budou stíněný zásuvky.
Nadřazený - Od Eskymák (>) Dne 2015-11-16 22:11
To je přímo strategické plánování, ale pro disky by byla asi původní krabka omezující. Nezapomeň se pak pochlubit svým výtvorem. :-)
- - Od CIJOML (>) Dne 2015-11-14 20:33
dost me dorazilo, ze mi prisla nabidka na early birds a kdyz jsem na ni o nekolik hodin pozdeji kliknul tak bylo udajne vyprodano?!
To tam neni pro ty, kteri to chteli dopredu zadna rezervace? :((

Za plnou cenu si necham proste origo kovovej turris :((
Nadřazený - Od Eskymák (>) Dne 2015-11-16 13:56
Jo šlo to pryč překvapivě rychle. Já email otevřel prakticky hned jak přišel a už bylo taky pár kusů pryč. Nakonec jsem nabídky nevyužil, protože mám původní Turris.
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Doprava Turris Omnia

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill