Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / Arduino
- - Od kovarik-tomas.m Dne 2015-11-13 09:02
Nemáte někdo zkušenosti s připojením Arduina k turrisu přes USB a ovládání přes Home assistant?
Na arduino jsem nahrál StandardFirmata. Nastavil jsem configuration.yaml a v logu Home assistantu mi vypisuje tuto chybu:
15-11-13 08:57:33 homeassistant.bootstrap: Error during setup of component arduino
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/python3.4/site-packages/homeassistant/bootstrap.py", line 95, in _setup_component
    if not component.setup(hass, config):
  File "/usr/lib/python3.4/site-packages/homeassistant/components/arduino.py", line 51, in setup
    from PyMata.pymata import PyMata as PyMata_
ImportError: No module named 'PyMata'
15-11-13 08:57:33 homeassistant.bootstrap: Unable to prepare setup for platform switch.arduino because dependency arduino could not be initialized
15-11-13 08:57:33 homeassistant.bootstrap: Error during setup of component arduino
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/python3.4/site-packages/homeassistant/bootstrap.py", line 95, in _setup_component
    if not component.setup(hass, config):
  File "/usr/lib/python3.4/site-packages/homeassistant/components/arduino.py", line 51, in setup
    from PyMata.pymata import PyMata as PyMata_
ImportError: No module named 'PyMata'
 

Nevěděl by někdo co dělám špatně?
configuration.yaml 
homeassistant:
   name: Home

  latitude: 50.0
  longitude: 14.5
   temperature_unit: C
   time_zone: Europe/Prague
 
# Enable WWW frontend
frontend:

# Password for WWW
http:
   api_password: heslo

arduino:
  port: /dev/ttyACM0

switch:
  platform: arduino
  pins:
    11:
      name: Fan Office
      type: digital
    13:
      name: Light Desk1
      type: digital
Nadřazený - Od rene.kliment (>) Dne 2015-11-13 09:15
Zakopaný pes je v tom, že HA balík na Turrisu neumí automaticky instalovat závislosti jako to dělá jinde. Zakopanější pes je v tom, že na OpenWRT standardně není pip3, ale asi by to šlo nainstalovat.

Mám v plánu zbuildit jak ty pythoní balíčky, tak nejnovější HA, ale ještě mi to chvíli potrvá. Můžete případně zkusit sám, jestli budete rychlejší.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / Arduino

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill