Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / ip link
- - Od Pospa Dne 2014-04-16 10:03 Upraveno 2014-04-16 10:40
Potřebuji na jednou fyzickém rozhraní vícero IP z DHCP. Použil jsem postup, který mi funguje na jiných linux serverech a to vytvoření virtuálního IF.
Doinstaloval jsem balíček kmod-macvlan a pak zkusil vytvořit vlan0 a prolinkovat s eth2 pomocí příkazu
ip link add link eth2 vlan0 address AA:BB:CC:DD:EE:FF type macvlan.
Buhužel dostávám chybu RTNETLINK answers: Operation not supported. Možná je to jen konfugurací jádra, ale nevím, kde se v openWRT dostat ke konfiguraci. Případně co udělat proto, abych mohl vlan0 vytvořit a prolinkovat s eth2. Díky
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2014-04-16 10:33
Tak který, eth0 nebo eth2? ;-)

Co s tím ip link, to nevím, ale možná by to mohlo zvládnout nějaké takovéhle nastavení v /etc/config/network (nechce se mi teď vymýšlet, jak to naklikat, a vynechávám nastavení ostatních věcí, není otestováno). Postup je mírně odlišný (vyrábět bridge s jediným interfacem pod nimi), ale efekt by mohl být stejný.
config interface 'wan1'          
        option ifname 'eth2'
        option type 'bridge'
        option proto 'dhcp'
        option macaddr '00:11:22:33:44:55'

config interface 'wan2'
        option ifname 'eth2'
        option type 'bridge'
        option proto 'dhcp'
        option macaddr '66:77:88:99:AA:BB'
Nadřazený - Od Pospa Dne 2014-04-16 10:43
eth2 uz jsem opravil.
No a doporučené nastavení nefunguje. DHCP v tomhle případě přidělí jen jednu adresu.
Nadřazený - Od Martin Strbačka Dne 2014-07-17 15:33
Dobry den,

Vami uvedeny prikaz mi funguje. Presvedcte se, ze mate modul macvlan nahrany:

lsmod | grep macvlan

Pokud ne, nahrajte jej prikazem:

insmod macvlan
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / ip link

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill