Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Turris Omnia zde ve fóru
- Od MekliCZ Dne 2015-11-14 22:31
Zdravím všechny,
zde na fóru působím od včerejška, každopádně Omnia je podpořená $216, tedy Omnia se vším všudy a myslím, že se tu bude rojit stále více a více lidí, kteří by o Omnii rádi diskutovali. Nebylo by tedy od věci fórum rozšířit i o sekce pro Omnii, co myslíte? ;)
- - Od vasam Dne 2015-11-16 09:33
Mě by zajímalo, jestli má pro nás, uživatele/vlastníky klasického Turrisu (v mém případě první verze), smysl "upgradovat" na Omniu.
Jasně, Turris je o něco méně výkonný (ale přes to má výkonu stále na rozdávání), nemá některé HW featury (kryptočip, SFP, ...) - ale to imho není pro většinu lidí vyloženě důvod k přechodu.
Spíš mě zajímá SW stránka. Bude Omnia používat stejný OS jako Turris? Bude Turris OS dál udržovaný a vyvíjený?
Nadřazený - - Od Jan Čermák (>>) Dne 2015-11-16 11:21
Turris Omnia bude mít stejný OS. Lišit se může maximálně softwarová výbava, pokud nějaké balíčky není možné zkompilovat pro platformu Power PC, ale pro ARM ano (napadá mě například node.js). Kryptočip je jinak přítomný i na starém Turrisu, kde také obstarává doplnění entropie při startu a bezpečnou autentizaci s našimi servery.
Nadřazený - - Od MekliCZ Dne 2015-11-17 16:43
Odpovědi na mou otázku se nedočkám? :(
Nadřazený - - Od vasam Dne 2015-11-17 17:40
Však v podstatě jsi si odpověděl sám :smile:
Založils topic o Turris Omnia. Celé fórum se imho týká Turrisu obeceně - tedy i Omnie.
Nadřazený - Od MekliCZ Dne 2015-11-17 22:11
Já to myslel trochu jinak. Přístup do sekce "Pro majitele" mají jen majitelé původního Turrisu a ti, kteří podpořili Omnii tu mají jednu sekci pro všechno ostatní, kde se mezi Omnii míchá i původní Turris...
Nadřazený - - Od vasam Dne 2015-11-26 18:36 Hlasů 1
Ještě jeden (rýpavý) dotaz. :smile:
Když mají stejný OS, týká se to i těch přídavků z Indiegogo (mobilní appka, extensions, příp. rodičovské kontroly (pokud se zadaří zvednout částku))?
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2015-11-27 10:28
Dobrý den

Určitě můžu slíbit, že nebudeme vyvíjet žádnou snahu navíc s cílem zabránit, aby to fungovalo i na původním Turrisu. Snažíme se, aby se to lišilo co nejméně ‒ tak je to pro nás méně práce a méně zmatku.

Jinými slovy, cílem bude, aby to fungovalo na Omnii, ale pokud se nenaskytne nějaký vážný důvod (což spíš nenastane ‒ nemyslím si, že by někdo z nás chtěl dobrovolně psát v node.js), proč by to starý Turris nezvládl, tak balíčky pro to vzniknou také.

Asi neumím slíbit, že ty funkce budou k dispozici přesně ve stejnou chvíli ‒ zatím jsme např. neřešili, jestli budeme vydávat nové verze zcela paralelně.
Nadřazený - Od czlada Dne 2015-11-27 15:30 Hlasů 2
Mobilní aplikace byla slíbena už minimálně před rokem pro turris a to se o omnii ještě ani nemluvilo ;) Stále věřím že bude i pro něj :)
- - Od svecpetr.mojeid Dne 2015-12-01 07:32
Mám otázečku jestli se plánují některé funkce (softwarové), které se mají nově objevit v připravovaném Turrisu Omnia také backportovat do původních Turrisů 1.0 a 1.1 ?
Nadřazený - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-12-01 07:55
Řešeno zde.
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Turris Omnia zde ve fóru

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill