Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Klonování MAC na WAN nefunguje (UPC)
- - Od martv Dne 2015-11-17 13:06
Zdravím,

řeším výměnu současného routeru (TP-LINK TL-WR940N) za Turris. Mám od UPC pevnou IP zafixovanou k MAC adrese.

Když si v nastavení Turrisu změním na WAN rozhraní MAC na adresu ze starého routeru, UPC mně přidělí úplně jinou IP :(

Zkoušel jsem i v LuCI nastavit "Jméno hostitele odesílané s DHCP požadavky" na "TL-WR940N" (což by mělo být původní hostname), ale to taky nezabralo.

Má někdo prosím zkušenost s nastavením u UPC?

Děkuji.
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-11-17 13:21
Od UPC máte s největší pravděpodobností veřejnou dynamickou adresu. Rozsahy, které UPC přiděluje se v průběhu času mění. Sám jsem měl IP stejnou 3 roky, ale taky se stalo, že za rok se vystřídaly tři IP. "Vázanost" na MAC adresu v podstatě neexistuje. Jestli máte wifi modem který bridgujete na Turris, zkuste použít jiný port v modemu. Vaše veřejná IP se změní na základě rozdílné MAC adresy LAN portu.
Jestli si platíte veřejnou statickou IP u UPC (myslím že je to 100,- + DPH), naklonujte MAC adresu WAN portu TP-linku na WAN Turrisu. Tím se Vám může podařit získat stejnou IP. Stejného stavu by jste mohl dosáhnout v i případě veřejné dynamické IP, akorát v tom případě hraje čas proti Vám. Jakmile se MAC adresa routeru nehlásí u UPC nějakou dobu, i po naklonování MAC na jiném routeru, dostanete IP jinou.
Nadřazený - - Od martv Dne 2015-11-17 13:28
Díky za odpověď. Od UPC mám pevnou veřejnou IP (součást UPC business), to jsem zřejmě zapomněl napsat.

Jak jsem psal, na WAN rozhraní Turrisu jsem naklonoval MAC adresu WAN rozhraní z TP-LINKu. Po restartu všeho (vč. modemu UPC) stále dostávám jinou IP.

Jakmile zapojím zpátky původní router, dostanu zpátky svoji původní IP.

S hotline UPC jsem to zatím neřešil, protože moc nevím, co bych jim řekl, když MAC jsem naklonoval podle mého dobře :)
Nadřazený - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-11-17 13:31
V tom případě Vám nezbývá nic jiného, než kontaktovat UPC a aktualizovat párování MAC vs IP.
Nadřazený - Od Elty (>) Dne 2015-11-17 13:32
Není to zrovna košer řešení (vůči podmínkám UPC), ale co si místo DHCP nenastavit Static a tam vložit tu původní líznutou?
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2015-11-17 13:33
Ještě otázka, máte čistý modem, nebo wifi modem?
Nadřazený - Od martv Dne 2015-11-17 15:25
O té statické IP už jsem přemýšlel, že bych ji tam dal natvrdo, ale trochu se toho bojím...

Mám obyčejný (ne wifi) modem. Zkoušel jsem vlézt i do jeho rozhraní, ale tam nic extra kromě síly signálu není.
Nadřazený - Od Baadvo Dne 2015-11-17 16:13 Upraveno 2015-11-17 16:24
Internet od UPC nemám ale v principu mi ISP přiděluje veřejnou IP stejně jako vám. Měl jsem podobný problém jako vy. Při změně MAC adresy na straně WAN v rozhraní Foris se změna neaplikovala dokonce to vypsalo i nějaké chybové hlášení. Pomohl až když se Turris aktualizoval a restartoval.

Ale jestli máte Turris aktuální a problém přetrvává. Zkuste v terminálu (https://goo.gl/u3hPyj) zadat příkaz ifconfig eth2 a zkontrolujte jestli je u položky HWaddr MAC toho TP-Linku (vámi zadáváná MAC)
Nadřazený - Od Mulat Dne 2015-11-18 09:37
Zkuste se pripojit Turris k puvodnimu modemu a provest aktualizace Turrisu pak by melo fungovat klonovani MAC.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Klonování MAC na WAN nefunguje (UPC)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill