Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / wan přes Vlan
- - Od pa.ma Dne 2015-11-23 19:00
Dobrý den, chtěl bych se optat jestli jde na turrisu nastavit konektivita přes Vlan.
zapojené je to takto:
na konekt. Wan jsou nastaveny 2 Vlan, jedna Vlan pro IP TV která by měla být pouze přemostěna na další port 
a druhá Vlan na které je nastavena veřejna IPv4 adresa.Na této by samozřejmě měl normálně fungovat routing,firewall VPN apod :-).
mám ot takto již nastavené na (v pořadí) druhém routeru (mikrotik a zywall) a vše funguje jak má, ale po prohledávání fóra co čtu jaké jsou potíže s Vlan si nejsem jistý s nastavením na Turrisu.

Router už mám objednaný a čekám pouze na dodání, tak hledám dopředu informace o nastavení ale podobnou situaci jsem tu řešit nenalezl

děkuji za všechny rady a komentáře :-)

Pavel.
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-11-24 10:21
Tohle by neměl být problém. Ve výchozím nastavení je eth2 připojeno na WAN konektor, eth0 na LAN1 konektor a eth1 na zbývající LAN konektory.

Pokud tedy budete připojovat IPTV do portu LAN1, nejdřív je třeba v konfiguračním souboru /etc/config/network vyhodit rozhraní eth0 z mostu u rozhraní lan:


config interface 'lan'
        option ifname 'eth1'


Následně tedy předpokládám, že na WAN portu chodí provoz tagovaný VLAN id 1 pro internet a 2 pro IPTV. Změníme tedy u rozhraní wan hodnotu eth2 na eth2.1:


config interface 'wan'
        option ifname 'eth2.1'
  …


Nakonec přidáme most pro IPTV provoz, v něm přemostíme rozhraní eth0 s eth2.2:


config interface 'iptv'
  option ifname 'eth0 eth2.2'
  option type 'bridge'
  option proto 'none'
Nadřazený - Od pa.ma Dne 2015-12-06 11:50
díky za radu..už to jede :-)
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / wan přes Vlan

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill