Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Odkoupení routeru (uzamčeno)
- - Od hello Dne 2014-04-17 11:19
Nájemce má právo v případě zániku nájmu uplynutím doby nájmu požádat pronajímatele o odkoupení Zařízení;
tato žádost musí být pronajímateli doručena nejpozději 30 dní před dnem, na který připadá uplynutí doby nájmu.
Včas podané žádosti o odkoupení Zařízení pronajímatel bez dalšího vyhoví.

K tomu mám dotaz: jakým způsobem tuto žádost podat a kdy? Jelikož jsem sklerotik a vím, že za tři roky si na to nevzpomenu, takže bych tuto žádost preventivně zaslal již dříve :-)
Nadřazený - Od lzita (>) Dne 2014-04-17 15:43
...tato žádost musí být pronajímateli doručena nejpozději 30 dní před dnem, na který připadá uplynutí doby nájmu...
Tomu odpovídá klidně i dnešní den ..... :)
Nadřazený - - Od Martin Sojka Dne 2014-04-17 16:55 Hlasů 1
Dobrý den, z právního hlediska máte asi pravdu, že o odkoupení můžete požádat už nyní. Ale budeme raději, když ještě ty tři roky počkáte, tedy do doby, kdy uplyne doba nájmu. Dejte si to třeba do kalendáře ;) Děkujeme za pochopení
Nadřazený - - Od MilanMr Dne 2014-04-28 13:56 Hlasů 1
Nešlo by to nějak zjednodušit třeba zaškrtávací políčko, kde by stačilo zaškrtnout ODKOUPIT 30 dní před koncem pronájmu :-)  :grin:
Nadřazený - Od landsman Dne 2014-04-29 11:57
Taky by se mi líbilo upozornění, třeba jen mailové :)
- - Od JF Dne 2014-05-05 23:06
Tiež si rád router po 3 rokoch odkúpim pokiaľ bude za prijateľnú cenu ;o)
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2014-05-06 17:15
Cena za odkoupení je daná, je stanovená v nájemní smlouvě (v bodě 7.7). Akt možnosti požádání o odkup zařízení je podmíněn tím, že skončila smluvená nájemní doba (tj. po uplynutí 3 let).
Nadřazený - - Od jabi Dne 2014-05-06 18:59
Já ve smlouvě vidím něco jiného, tedy po uplynutí dobu 3 let je podání žádosti k ničemu. Musí se naopak požádat nejpozději měsíc před uplynutím. Cituji: "tato žádost musí být pronajímateli doručena nejpozději 30 dní před dnem, na který připadá  uplynutí doby nájmu. Včas podané žádosti o odkoupení Zařízení pronajímatel bez dalšího vyhoví." Tedy odkup je možný až v případě skončení nájemní doby, ale požádat se o to musí předem.
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2014-05-06 19:06
Souhlas, je to přesně tak, jak píšete. Tak teď na to jen za ty tři roky nezapomenout!
Nadřazený - - Od lzita (>) Dne 2014-05-06 19:25
Teoreticky můžete požádat už dnes. ....
Nadřazený - - Od NONES (>>>) Dne 2014-05-06 19:38
Teoreticky ano, ale jak o kousek výše žádá vývojářský tým, s takto přehnanou aktivitou nájemců jaksi nepočítali a tak nás slušně žádají, jestli bychom je mohli nechat soustředit na technické a výzkumné úkoly projektu a tyhle "papírovo-smluvní" blbosti řešili až za cca 3 roky. Tak by jsme jim mohli vyhovět, ne?
Nadřazený - - Od lzita (>) Dne 2014-05-06 19:44
jj já jsem pro, už jsem si nastavil v kalendářích za 3 roky připomínku a mám pocit, že i zde se za 3 roky objeví připomenutí....
Nadřazený - Od jabi Dne 2014-05-06 23:01
Tipuji, že cca 99-100 % nájemců si Turris bude chtít za 1 Kč odkoupit, protože když jej bude ty 3 roky provozovat, tak zřejmě nebudou mít důvod jej po 3 letech vracet. Aneb pokud někomu přestane vyhovovat dříve, tak jej může vrátit dříve a pravděpodobnost, že někomu přestane vyhovovat přesně za 3 roky je ... malá, velmi malá. Ustanovení ve smlouvě je tam nejspíše pouze z formálních důvodů. Proto moc nechápu, proč nelze zájem vyjádřit rovnou při uzavírání smlouvy zaškrtnutím jednoho políčka.
- Od Bedřich Košata Dne 2014-05-07 12:14 Hlasů 1
Upozornění na konec doby nájmu určitě všem včas pošleme - nemusíte se bát.

Půjde to samozřejmě řešit i individuálně, ale ta formulace je ve smlouvě z "právnických důvodů", protože (cituji): "musíme nájemce vyzvat do 30 dní před skončením nájmu aby nám router vrátil, jinak platí, že se nájemní smlouva uzavírá znovu za stejných podmínek, ovšem s tou výjimkou, že jen na 1 rok (§ 2230 NOZ)."
- - Od NONES (>>>) Dne 2016-11-11 14:58
Vzpomněl jsem si dneska na tento dávný post, ve kterém se ve velkém předstihu řešilo praktické provedení vyjádření nájemců, že požadují pronajmutý router dle příslušného ustanovení nájemní smlouvy odkoupit.

Nyní už tato situace začíná být pomalu aktuální ... někteří nájemci dostali router počátkem roku 2014, tj. počátkem roku 2017 by měli požádat o odkoupení pronajmutého routeru.

Je již nějaká konkrétnější představa, jak bude toto řešeno?

P.S. Vím, že tým CZ.NICu je aktuálně zavalen věcmi kolem Omnie, ale právě proto to tady a teď připomínám, aby se na nás "staré turristy" nezapomnělo! :lol:
Nadřazený - - Od CIJOML (>) Dne 2016-11-12 22:43
Osobne to poslu jako doporuceny dopis na adresu CZ.NICu
Nadřazený - Od Elty (>) Dne 2016-11-13 08:05 Hlasů 1
Dá se i zdarma přes datovou schránku.
- Od MilanMr Dne 2016-12-04 23:19
Já jsem již poslal dopis doporučeně asi před měsícem i s dotazem kam poslat 1Kč. :-) Ale nevím, kdy přijde vyjádření či jak dál.
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Odkoupení routeru (uzamčeno)

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill