Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Firewall v Turrisu
- - Od satanae Dne 2015-12-21 15:41
Dobrý den,
mam router Turris a nedari se mi pripojit na vzdálenu plochu ani na VPN.

IP serveru je rekneme 222.222.222.10
Ma IP je rekneme 222.222.222.15
(obe IP jsou verejne)

na serveru vse funguje jak ma, z jinych PC se na nej lze pripojit (i napr. od kamarada, ktery ma stejneho poskytovatele internetu jako ja nebo server a ma IP rekneme 222.222.222.20).

Na mem PC nefunguje ani ping na server, pritom se na vzdalenou plochu s jinou IP (111.111.111.10) bez problemu pripojim.

Vypada to, ze je problem jen v siti mezi mnou a tim serverem, vse ostatni funguje. Nemuze to byt nejakym nastavenim na Turrisu?

Nefunguje mi ani napriklad telnet na SMTP port, zkratka jakoby byla moje IP na serveru zablokovana, coz ale neni.

Tracert i ping na server konci s chybou "Cilovy hostitel neni dostupny".

Je chyba u poskytovatele internetu nebo muze byt chyba i nekde v Turrisu (napr. v nastaveni Firewallu)? Turris mam standardne zapojeny, zadne upravy FW jsem na nem nedelal.
Nadřazený - - Od orion Dne 2015-12-21 18:40
Podle mě to souvisí s nefuknčním port forwardingem. Psal jsem to tady nedávno já i někdo další. Bohužel to nikdo neřeší.
Já to mám tak, že přesměruji pouze port na prvním místě, to je teď FTP a vzdálená plocha, honeypot a další mi nefungují. Leda některý z nich přesunu na první místo...
Tohle by měla vyřešit technická podpora opravou firmwaru, ale kdy, to nevím.
Nadřazený - - Od milanroubal (>) Dne 2015-12-22 12:52
port forwarding se pokud vim uplatnuje pouze u NATu. Pokud ma verejne adresy, musi vyresit routovani.
Nadřazený - Od JFila (>>) Dne 2015-12-22 16:47
Také mám pocit, že se tu někomu pletou jablka a hrušky. A přitom to normálně funguje.
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2015-12-22 21:01 Hlasů 1
Vaše snaha anonymizovat se učinila téměř nemožné vám jakkkoli pomoci. Tipuji, že problém bude ve špatné síťové masce, nastavené na LAN rozhraní, ale bez detailního popisu topologie a needitovaných konfiguračních souborů je to jen věštění z křišťálové koule.
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Firewall v Turrisu

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill