Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / Knight Rider efekt
- Od teffcz Dne 2014-04-18 12:52 Hlasů 2
Protoze vim ze mame k dispozici rgb ledky, tak me napadlo, jestli neni nejaka ultilita k jejich nastavovani (kdyz neni jaderny ovladac). Nasel jsem programek "rainbow" pomoci ktereho se daji ledky nastavovat. Jako takovy zacatek jsem udelal knight rider efekt.

video

while true; do rainbow binmask 7 ; sleep 1 ; rainbow binmask 14 ; sleep 1 ; rainbow binmask 28 ; sleep 1 ; rainbow binmask 56 ; sleep 1 ; rainbow binmask 112 ; sleep 1 ; rainbow binmask 224 ; sleep 1 ; rainbow binmask 112 ; sleep 1 ; rainbow binmask 56 ; sleep 1 ; rainbow binmask 28 ; sleep 1 ;rainbow binmask 14 ; sleep 1 ; done

Nejde ani jako o ten efekt, ale spis o to ze tu mame k dispozici tool, ktry jde vyuzit pro zobrazeni nejakych chyb (nedostupnost internetu atd) bez toho aby jsme museli do Luci. Ted jeste si na to napsat scripty.
- - Od Pavel Bašta Dne 2014-04-25 21:03 Hlasů 1
Zatím používám jen tohle:

if ping -c 1 -I br-wan 8.8.8.8
then
rainbow wan green auto
else
rainbow wan red auto
fi

tohle je nasnadě, co to dělá
a tento druhý jsem zavedl po té, co jsem párkrát v noci odstřlil uživatele od wifi, v rámci svého tesování turrisu. Takle jen mrknutím na LED-ku poznám, jestli je někdo na wi-fi, nebo ne.To mi moc vyhovuje:

iw dev wlan0 station dump | grep Station 2>/dev/null && rainbow wifi 'FFFF00' auto || rainbow wifi red auto
Nadřazený - - Od Ruda004 Dne 2014-05-01 00:03
Kam ukládáte uvedené příkazy?
Nadřazený - Od Pavel Bašta Dne 2014-05-01 08:01 Hlasů 2
v adresáři /root mám soubor rainbow_check.sh a v něm mám přesně tohle
#!/bin/sh
#if iw dev wlan0 station dump
if ping -c 1 -I br-wan 8.8.8.8
then
rainbow wan green auto
else
rainbow wan red auto
fi

iw dev wlan0 station dump | grep Station 2>/dev/null && rainbow wifi 'FFFF00' auto || rainbow wifi red auto

a to pouštím pomocí cronu. Ale asi to není nejlepší řešení, jsem takový linuxový samouk :wink:
Nadřazený - Od Fait Dne 2014-05-09 11:20 Upraveno 2014-05-09 11:22 Hlasů 1
Dík za tip. Trochu jsem si ten script upravil. Spouštění scriptu po startu routeru lze udělat přidáním cesty v souboru /etc/rc.local


#!/bin/sh
#if iw dev wlan0 station dump

while :
do
  if ping -c 1 8.8.8.8
  then
    rainbow wan '00F0F0' auto
  else
    rainbow wan red auto 
  fi

  if [ `iw dev wlan0 station dump | grep -c Station 2>/dev/null` -gt 3 ]; then
    rainbow wifi 'FFFF00' auto
  else
    rainbow wifi '00F0F0' auto
  fi
 
  sleep 5s
done


Script testuje každých 5 vteřin ping na DNS googlu a počet připojených wifi zařízení.
Barva wifi diody se mi změní když mám připojena více jak 3 zařízení. Bežně mám přijena 2-3 tak alespoň hned poznám jestli se nepřipojil někdo další :grin:
Nahoru Téma Majitelé routerů / Uživatelská vylepšení / Knight Rider efekt

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill