Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Konvertor (bridge) VC-231
- - Od mojza Dne 2016-01-15 16:53
Dobrý den,
mám objednaný Turris Omnia a začínám řešit, jaký použít ADSL modem. Umíte někdo posoudit, jestli bude spolupracovat VC-231 se sítí O2 i s Turrisem - včetně IPv6? Zaznamenal jsem, že přepnutím ADSL modemu Comtrend (který teď mám) do bridge modu přestane fungovat IPv6.
Konvertor Planet VC-231 je např.  tady.
Nadřazený - - Od commar (>>) Dne 2016-01-15 17:00
Mám Comtrend od O2 a Bridge chodí bez problémů, včetně IPv6...
Vycházel jsem z tohoto: http://comtrend.michnzee.net/

M.
Nadřazený - - Od mojza Dne 2016-01-15 17:14
Právě v tom článku se popisuje, že to nativně nefunguje. Navrhované řešení je použít službu 6to4, což se mi moc nelíbí...
Nebo máte nějaké novější (lepší) informace?
Nadřazený - Od commar (>>) Dne 2016-01-15 20:08
Já vím, ale mě to chodí, nevím jestli mám něco jinak ale modem je od O2, poslední jejich firmware, IPv6 jelo,
přepnul jsem do bridge a jelo zase, slyšel jsem že pár lidí mělo problémy, možná má ten můj kus něco jinak...
Nadřazený - - Od M. Dne 2016-01-18 17:05
Mám ten samý modem od O2 přepnutý do bridge mode a IPv6 mi funguje nativně bez problémů. Rovněž jsme postupoval dle výše uvedeného návodu. Máte připojení od O2 s veřejnou IPv4 nebo bez?
Nadřazený - - Od commar (>>) Dne 2016-01-18 18:52
Ano, mám veřejnou IPv4...
Mám VDSL, rychlost mi kolísá 17 - 22Mbit/s, (dle rychlost.cz)
a na rozdíl od jiných si nemůžu na O2 stěžovat, co mám Turris jsem nezažil žádné výpadky nebo
nefungující linku.
Nadřazený - Od M. Dne 2016-01-19 17:40
Myslel jsem to jako komentář, pro uživatele, kterému to nefungovalo. Mně také funguje VDSL (včetně IPv6) obstojně, žel upload je stále pod 2 Mbit/s :-(
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Konvertor (bridge) VC-231

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill