Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Mazání adresáře tmp při každém restartu
- - Od Martin Dne 2016-01-16 11:20
Zdravím všechny,
v minulém týdnu jsem si všiml, že když jsem restartoval router, tak mi zmizely všechny torrenty v Transmission. Po chvíli zkoumání jsem zjistil, že se to zopakuje při každém restartu routeru. Zkoušel jsem reinstalovat Transmission, ale nepomohlo to. Mám podezření, že při každém restartu se smaže celý adresář tmp, mimo jiné i adresář s torrenty. Nevšiml jsem si, že by to dělalo v minulosti a proto se ptám, zda má někdo obdobný problém, případně jak tomu zabránit.

Martin
Nadřazený - - Od saky (>) Dne 2016-01-16 11:24 Hlasů 1
adresář /tmp/ je kvůli šetření interní flash paměti v RAM, takže se vždy při restartu maže. Pro zápis si musíte nastavit jiné úložiště, jako SD kartu/disk. Na integrovanou flash zapisovat nedoporučuji, nelze jednoduše vyměnit :)
Nadřazený - - Od Martin Dne 2016-01-16 11:30
Díky za rychlou odpověď, to mě nanapadlo, ale dává to smysl. Zmátlo mě, že konfigurační adresář v tmp nabízí Transmission automaticky a nenapadlo mě, že by se po každém restartu mazal.
Nadřazený - - Od JohnyRi Dne 2016-01-16 13:29 Hlasů 1
Ještě jedna poznámka: adresář /tmp se, alespoň pokud je mi známo, při startu maže na většině systémů linuxového typu.
Nadřazený - - Od horada (>) Dne 2016-01-17 12:17
Myslím že to je trochu trend poslední doby (dříve to tak běžné nebylo), předpokládám, že to souvisí s nástupem ssd disků a volnou kapacitou RAM... -> /tmp/ jako tmpfs v RAM...
Nadřazený - - Od Charon351 Dne 2016-01-18 07:38
Otázkou je co tím myslíš dříve, kam až moje paměť sahá se /tmp při startu promaže a je jedno kde je jestli v ram nebo nějakém disku. Lze to v konfiguraci, ale vypnout pokud je to na disku.
Nadřazený - Od horada (>) Dne 2016-01-18 07:50
Dříve to záleželo na konkrétní distribuci - *buntu před 5ti+ lety /tmp nemazal, Fedory 14 myslím také ne (tam bych si nebyl jistý)... Fedora 19+ určitě maže... Ale některá distra to určitě mazala už i v té době, to máš pravdu...
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Mazání adresáře tmp při každém restartu

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill