Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / cron - spuštění kažýdch 5 minut v turrisu
- - Od meitner.mojeid. Dne 2016-01-25 14:44
/etc/cron.d/ipv4-public se mi nespouští
*/5 * * * * /mnt/sdcard/slozka/public_ipv4.sh >/dev/null 2>&1


Nadřazený - - Od meitner.mojeid. Dne 2016-01-25 14:45
obsah souboru /mnt/sdcard/slozka/public_ipv4.sh

tento soubor, pokud pustím ručně, tak výsledek je OK, chtěl bych, aby se mi spouštěl každých 5 minut.
#!/bin/sh                                                                                     
sleep 20                                                                                      
cd /mnt/sdcard/mnt/sdcard/slozka/                                                            
wget http://ipinfo.io/ip -qO - > /mnt/sdcard/mnt/sdcard/slozka/ipv4.txt                      
date > /mnt/sdcard/slozka/public.ipv4.log                                         
git init                                                                                      
git add *                                                                                     
git commit -m "$(date)"                                                                       
git remote add origin git@github.com:uzivatelskejmeno/slozka.git                    
git push -u origin master                                                                     
exit 0


Nadřazený - Od meitner.mojeid. Dne 2016-01-25 14:49
chyby ve /var/log/massages
root@turris:~# cat /var/log/messages | grep cron | grep ipv4
2016-01-25T14:11:09+01:00 info cron[4917]: (*system*) BAD FILE MODE (/etc/cron.d/ipv4-public)
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2016-01-25 14:49 Hlasů 1
U systémových crontabů (v /etc/cron.d) je potřeba uvádět i uživatele, pod kterým to poběží, ještě před tím příkazem. Taktéž, cron daemon je choulostivý na to, jaká oprávnění ten soubor má, zkuste zkontrolovat i ty.
Nadřazený - - Od meitner.mojeid. Dne 2016-01-25 14:53
ok, doplním root, mám router restartovat?
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2016-01-25 15:10
Dobrý den

Ne, není třeba. Není to windows ;-). Ale podle té chybové hlášky je problém s těmi oprávněními, zkuste to nastavit na 0600 (chmod 0600 /etc/cron.d/ipv4-public).
Nadřazený - - Od meitner.mojeid. Dne 2016-01-25 16:20
díky, změnil jsem, a ještě jsem upravil takto

snad bude OK
*/5 * * * *  root  cd /mnt/sdcard/slozka/ && sh /mnt/sdcard/slozka/public_ipv4.sh >/dev/null 2>&1


#!/bin/sh
cd /mnt/sdcard/slozka/
/usr/bin/wget http://ipinfo.io/ip -qO - > /mnt/sdcard/slozka/ipv4.txt
/bin/date > /mnt/sdcard/slozka/public.ipv4.log
/usr/bin/git init
/usr/bin/git add /mnt/sdcard/slozka/*
/usr/bin/git commit -m "$(date)"
/usr/bin/git remote add origin git@github.com:uzivatelskejmeno/slozka.git
/usr/bin/git push -u origin master
exit 0



Nadřazený - Od meitner.mojeid. Dne 2016-01-25 16:22
tak už je to OK, děkuji
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / cron - spuštění kažýdch 5 minut v turrisu

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill