Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Hostapd
- - Od uzivatel1 (>>) Dne 2016-02-04 09:18
Dnes ráno jsem se nemohl připojit k wifi. Síť nevysílala. Balíček hostapd byl samovolně odstraněn a tudíž nebylo možné opětovně nastavit WPA-PSK šifrování. Po jeho instalaci jsem opět wifi nastavil a funguje. Emailem jsem obratem obdržel upozornění routeru o jeho odstranění.

Byl tento balíček nahrazen něčím jiným, nebo se jedná o chybu? Děkuji
Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2016-02-04 09:28
Dobrý den

Byl nahrazen balíčkem wpad. Ale již to je pár měsíců, je zvláštní, že vám tam vydržel až doteď.
Nadřazený - Od Michal Dne 2016-02-04 09:36
zajímavé, já tam mám hostapd-common-old i hostapd-common a taky wpad. To jsem nedávno musel udělat tovární nastavení kvůli chybě kterou jsem nezavinil a načítalo mi to neodeslané data. Vypadá to že systém občas něco provede, anebo neprovede co by měl
Nadřazený - Od Michal Dne 2016-02-04 09:40
je možné hostapd odstranit?
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2016-02-04 10:09
Děkuji za reakci. Situace se ale opakuje. Wifi nefunguje, v Luci není možné naklikat wpa-psk šifrování. Editace /etc/config/wireless také nepomáhá. Balíček wpad je nainstalován.

Nadřazený - - Od Michal Vaner (>>) Dne 2016-02-04 10:19
Protože s hostapd sdílí stejné soubory, tak se „popraly“ a wpad je nyní poškozený. Zkuste jej přeinstalovat.
Nadřazený - Od uzivatel1 (>>) Dne 2016-02-04 10:33
Reinstalace pomohla, stav balíku wpad z rána to ale nevysvětluje. Hostapd jsem instaloval až po zjištění nefungující wifi. Stav budu dál sledovat. Přesměruji log do nesmrtelnějšího úložiště pro případnou kontrolu. Děkuji
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Hostapd

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill