Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / 802.11ac HW Omnia -> Turris
- - Od noclaf.mojeid.c Dne 2016-03-15 11:28
Rad bych se konecne dopatral ->funkcniho<- ac HW pro Turris, ktery nevyzaduje extremni DoDo metody.

Vsiml jsem si, ze Omnia ma u sebe uvedeno - "3×3 MIMO 802.11ac". Bylo by mozne vyjadreni NIC.CZ :
1) o jaky HW se jedna
2) jestli jde pridat a bude fungovat pod Turrisem
3) jestli pripadne bude moznost zakoupit od NIC.CZ v pripade ze se jedna o nejakou exotiku

Diky!
Nadřazený - - Od jakubskrz Dne 2016-03-16 11:17
Nevím jestli se od doby, kdy jsem si tyto informace zjišťoval, něco nezměnilo, takže to berte trochu s rezervou:

1) Konkrétní model ještě není oficiálně vybrán, ale pravděpodobně něco s QCA9880 chipsetem
2) Ano půjde, bude se totiž jednat o mini PCI-E kartu, stejně jako v případě Turrisu 1.0/1.1
3) To netuším, ale myslím si, že ne. Navíc se určitě nebude jednat o nic exotického.

Pro více informací zkuste zapátrat v dotazech na Indiegogo, nebo na https://discourse.labs.nic.cz
Nadřazený - - Od noclaf.mojeid.c Dne 2016-03-16 12:00
Diky!

1) v tom pripade doufam ze budou ath10k drivery k dispozici, protoze v tuhle chvili je v repozitari nevidim (uz jsem pred par tydny neuspesne zkousel jeden USB ac dongle)
2) super, to jsem cekal
3) no jestli se nepletu, tak b/g/n co je v Turrisu je docela exoticka (myslim vyrobce, ne chipset), takze aby k necemu podobnemu nedoslo v pripade te ac karty
Nadřazený - - Od jakubskrz Dne 2016-03-16 16:48
Ath10k driver dostupný je a vím to jistě, jinak by mi nejela wifi :)
Nadřazený - - Od noclaf.mojeid.c Dne 2016-03-16 19:48
Aha, uz asi chapu. Ja jsem mel USB dongle, ale : kmod-ath10k...For now only PCI is supported.
Co mate za HW?
Nadřazený - - Od jakubskrz Dne 2016-03-16 21:25
Compex WLE900VX Atheros QCA9880 - ac funguje, nebo tedy alespoň fungovalo kdysi dávno, když jsem ji pořídil a testoval. Momentálně ji bohužel provozuji v n režimu na 2.4GHz, pitomá PS4 nic lepšího neumí a kabel k ní nedošáhne :mad: A zprovoznění druhé karty neustále odkládám..

Ale teď když jsem si díky vám vzpomnenul, jaký hw tu nechávám zaostávat, tak se do toho asi pustím. To bude větší zábava než ten semestrální projekt v Pythonu/Tkinteru, který teď musím řešit :grin:
Nadřazený - - Od JohnyRi Dne 2016-03-24 13:54
To skoro vypadá, že tato karta umí DualBand. Takže by měla umět 2,4GHz n + 5GHz ac
Nadřazený - Od jakubskrz Dne 2016-03-24 18:55
Ne neumí, bohužel. A mám dojem že snad ani žádná taková karta vůbec neexistuje.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / 802.11ac HW Omnia -> Turris

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill