Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Integrace VPN
- - Od rudolph Dne 2014-04-20 17:58
Pěkný den,
máte v plánu nějak integrovat například OpenVPN client/server do routeru a udělat mu nějaké grafické rozhraní?

Případně mohu si openvpn nainstalovat sám na router přes ssh? Mohu si sám vytvořit GUI pro například přidávání uživatelů?

Děkuji RUDA
Nadřazený - - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2014-04-20 21:07 Hlasů 1
OpenVPN si samozřejmě můžete nainstalovat sám, je k tomu i oficiální návod. Grafické rozhraní v současné době není k dispozici. Na druhou stranu, jak často potřebujete měnit konfiguraci VPN?
Nadřazený - Od rudolph Dne 2014-04-21 12:47
Tak já tak jednou dvakrát týdně. Ale to nevadí zvládnu to i bez toho. :) Díky!
- - Od Lukáš Snášel Dne 2014-05-20 06:56 Hlasů 1
Za nějaké GUI pro VPN bych se taky přimlouval.
Podle vašeho návodu to bohužel nevyšlo.

Na webu je sice návodů plno, nutno ale říci že sem nejednou narazil na to že daný balíček v repozitářích již není, nebo je použit nejspíš jiný a to konkrétně pro mne je problém.

Na Mikrotiku sem měl OVPN také, ale tam se zprovoznit dala relativně snadno.
MK fungoval jako server s certifikací, každý klient měl napevno nastavené jméno a IP.
Jestliže chybělo jméno, heslo nebo certifikát nebylo připojení možné.

Byl by případně někdo ochoten mi "polopatě" poradit JAK toto samé vytvořit i na OpenWRT ?
Nadřazený - Od lzita (>) Dne 2014-05-20 09:55
Já se za nás Linuxí BFUčka taky přimlouvám.
Nadřazený - Od DracoAn Dne 2014-05-24 10:07
Bohužel, také se mi to nepodařilo. Skončil jsem na tom, že mi to nepropustil firewall.
- Od druzicka Dne 2014-05-26 07:10
Celkem povedený návod na OVPn z těch co jsem viděl mi přijde asi nejméně komplikovaný.

http://www.frogiswrong.com/blog/articles/8/openvpn-on-openwrt-a-little-more-detail
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Integrace VPN

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill