Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Náhodný restart routeru
- - Od jarkad Dne 2016-04-05 16:37
Od září 2015, kdy jsem obdržel router Turris1.1, jsem byl s routerem plně spokojen. Od poloviny března 2016 se router náhodně restartuje. Od začátku je v továrním nastavení a jsou za ním pouze 2xPC, notebook a IP telefon. Není zatěžován, jen běžný provoz. Teplota routeru je taky v pořádku. Restarty jsou opravdu nepravidelné. Někdy třeba 3x za sebou po 5 minutách jindy třeba až za 3dny. K restartu dochází i v době, kdy není nikdo doma a tudíž nikdo router nezatěžuje. Zjistil jsem to náhodně, dle času Uptime v Luci. Potom jsem to sledoval každý den a restarty nepřestávají. Konfigurace se nepoškodí, vždy po restartu opět funguje. Tak se chci zeptat jestli nemáte někdo nějaký nápad nebo podobnou zkušenost.
Nadřazený - - Od digiman (>) Dne 2016-04-05 17:53
První co bych prověřil tak je asi zdoj jestli nekolísá napětí. Je možné že kolísá síťové napětí. (Pokud je člověk daleko od Trafa tak není ani v dnešní době nic zvláštního bohužel)
Nadřazený - Od jarkad Dne 2016-04-05 18:40
Zkusím jít touto cestou. Sice od trafostanice jsem asi 300m, ale zkusím jestli nekolísá samotný zdroj. Dám tam voltmetr se záznamem a budu čekat. Dám vědět.:confused:
Nadřazený - - Od uzivatel1 (>>) Dne 2016-04-06 10:56
Nejsem si zcela jistý, zda s tím má výkyv napětí něco společného. Turris je napájen spínaným zdrojem (100 - 240 V). Pokles napětí v síti pod 100 V by bylo v dnešní době snad na "kriminál".

Zkusil bych měřit na výstupu zdroje.
Nadřazený - Od jarkad Dne 2016-04-06 18:54
Tak došlo zrovna k dalšímu restartu. Zdroj můžu vyloučit. Samozřejmě,že jsem se připojil na výstup zdroje. Žádný skok napětí nebyl zjištěn (měřeno pomocí multimetru FLUKE 287 se záznamem). Ale byl jsem přímo u routeru, tak mohu popsat jak to probíhá. První zhasne kontrolka WIFI a přibližně po 30s dojde k restartu a zase všechno funguje normálně. Ještě zkusím nastavit router do továrního nastavení. To bude poprvé od doby co ho mám.
- Od jarkad Dne 2016-04-09 08:12 Upraveno 2016-04-09 08:48
Tak nepomohlo ani tovární nastavení. K restartu došlo po 22 hodinách provozu. Chyba je buď HW nebo SW. Tak to už opravdu nevím co s tím. Zdroj jsem taky vyměnil a nic nepomohlo. Opravdu náhodné restarty. Pokud se chcete podívat na system log nebo záznam jádra tak je to zde.
- Od jarkad Dne 2016-04-09 17:13
Tak teď se restartoval za 6 hodin. Zajímavý problém... Ale co s ním, už mě nic nenapadá.
- - Od jarkad Dne 2016-04-10 09:28 Upraveno 2016-04-10 17:18
Dnes byl restart už 2x za sebou po 2 hodinách. Router jsem odstavil a vrátil jsem se k MikroTiku RB962, nemá tak výkonný procesor, ale spojení udržuje stabilní. Pokud se najde řešení problému, tak se k Turrisu vrátím, ale v tomto stavu ne. Proč to mohlo pracovat půl roku bez závady to nechápu. Nic jiného k tomu připojeno není. Jako normálního uživatele mě tento výrobek zklamal.
Nadřazený - Od Ondřej Caletka (>>>) Dne 2016-04-11 09:25
Váš problém je evidentně ojedinělý a nejspíše se tedy bude jednat o výrobní vadu. S tím vám na fóru nikdo nepomůže, s tím musíte přímo na technickou podporu Turrisu.
- - Od jarkad Dne 2016-04-13 15:06
Tak mě to nedalo a problém s náhodným restartem jsem vyřešil. Opravdu se jednalo o chybu HW a to modulu RAM DDR3 2GB. Použil jsem jiný DDR 3 modul a ten původní prohnal  MEMTESTEM86 a hle , hned na začátku testování bylo 6 chyb. S novým modulem router opět pracuje normálně a zatím bez restartu již 3 den. :twisted:
Nadřazený - Od uzivatel1 (>>) Dne 2016-04-13 16:01
Zajímavé, každopádně Vám modul v CZ NICu vymění za nový.
Nahoru Téma Majitelé routerů / Technická podpora / Náhodný restart routeru

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill