Forum Turris
Fórum Turris Nápověda

Milí majitelé routerů Turris,

toto fórum bylo 9. 12. 2016 zmrazeno a nahrazeno naším novým Turris fórem. Ještě chvíli bude dostupné k prohlížení, ale již zde není možné přispívat. Více informací naleznete v oznámení o uzavření fóra.


Dear Turris routers users,

this forum has been frozen on Dec 9th, 2016 and replaced by our new Turris forum. It will be read-only accessible for some time after. For more information, read the announcement about closing the forum.

Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Interpretace grafu měření rychlosti
- - Od meitner.mojeid. Dne 2016-04-22 11:26


Dle obrázku byla nejvyšší rychlost 220 Mbps (kde končí nahoře červené pásmo. Ale "Vaše maximum" v grafu je pro ten den jen 80 Mbps. To samé pro ostatní dny. Může mi někdo vysvětlit, jak těm grafům správně rozumět? Je maximální rychlost ta červená, kam dosahuje, nebo je to ta černá linka?
Nadřazený - - Od tr3027 Dne 2016-04-22 11:33
pokud vim, tak cervena plocha ukazuje rozptyl max. rychlosti 99% vsech turristu, modra plocha ukazuje rozptyl max. rychlosti 25-75% vsech turristu, modra linka ukazuje median maximalni rychlosti dosazene vsemi turristy a cerna linka ukazuje maximalni dosazenou rychlost vaseho turrisu ..... ruku,obzvlaste tu svoji, bych za to ovsem do ohne radeji strkat nezkousel :-)
Nadřazený - Od meitner.mojeid. Dne 2016-04-22 12:02
Nevím, to se mi moc nezdá, protože mám rychlost od poskytovatele 200 Mbps a touto rychlostí mi to reálně jede (například když rychlost měřím). A poskytovatel tam pouští dokonce i o něco málo vyšší rychlost, než si zákazník platí - a to vím naprosto přesně, protože u toho poskytovatele dělám. Takže moje maximum nemůže být na tom mém maximu, ale nahoře na konci červené barvy. Samozřejmě x % webů a internetových služeb tou rychlostí nejede, díky omezením na straně serverů. Vaše tvrzení by znamenalo, že bych z 200 Mb za celý den používání se nedostal na vyšší rychlost downloadu než je ta černá linka, která je nějakých 40 % mé rychlosti internetu... V tom případě by se nevyplatilo mít takhle rychlý internet.
Nadřazený - - Od meitner.mojeid. Dne 2016-04-22 12:03
Můžete sem dát svůj graf za ten den? Pokud by vaše tvrzení bylo správné, tak by barvičky byly stejné, jen by byla jinde černá linka s jinými hodnotami.
Nadřazený - Od Pepe (>) Dne 2016-04-22 18:11 Upraveno 2016-04-22 18:15
Můj graf:
Také mam mít 200 Mbits u stejného poskytovatele ;-) Evidentně graf Turrise neodpovídá realitě.
Roční graf mi to ukazuje správně, ale měsíční graf je rozhozený, jak týdenní
Nadřazený - Od tr3027 Dne 2016-04-26 11:12
- - Od meitner.mojeid. Dne 2016-04-22 11:30
Zrovna tak nerozumím těm procentům, když je něco 1-99 %, jak jak pak můžou být ty ostatní procenta takto vysoká, celek by měl dát dohromady 100 %.
Nadřazený - - Od JJiik Dne 2016-04-22 13:58 Upraveno 2016-04-22 14:01 Hlasů 1
To jsou tzv. kvantily.
Vztaženo ke konkrétnímu obrázku:
- 1% turrisů pracuje s rychlostí připojení menší než 2,68MB/s (1. percentil)
- 1% turrisů pracuje s rychlostí připojení vyšší než 220MB/s (99. percentil)
- 25% turrisů pracuje s rychlostí připojení menší než 14,7MB/s (1. kvartil)
- 25% turrisů pracuje s rychlostí připojení vyšší než 45,2MB/s (3. kvartil)
- střední hodnota = 50. percentil = medián = 2. kvartil ≠ aritmetický průměr je 24MB/s, tj. hodnota, která statistický vzorek dělí na dvě stejně četné poloviny

100% hodnot by se mělo :grin: pohybovat mezi 0MB/s a maximální naměřenou hodnotou..
Nadřazený - Od meitner.mojeid. Dne 2016-04-26 08:38
Díky. Takže s rychlím internetem 200 Mbps si mohu o takovéto reálné rychlosti jen zdát, protože té hodnoty dosáhnu jen když měřím rychlost v síti poskytovatele, nebo stahuji přes torrenty :-). Dokud se nezrychlý odbavování požadavků a konektivita na straně serverů.
Nahoru Téma Veřejnost / Všeobecná diskuse / Interpretace grafu měření rychlosti

Powered by mwForum 2.29.3 © 1999-2013 Markus Wichitill